شنبه، ۰۹ اسفند ۹۹ - ۱۲:۴۱
مینی ون الکتریکی برلینگو

طراحان در نسخه های مینی ون الکتریکی سیتروئن برلینگو ۲۰۲۱ برای برجسته ساختن قوای محرکه الکتریکی یک حرف e به نام این خودرو…

طراحان در نسخه های مینی ون الکتریکی سیتروئن برلینگو ۲۰۲۱ برای برجسته ساختن قوای محرکه الکتریکی یک حرف e به نام این خودرو اضافه کرده اند. در ادامه از این مطلب به بررسی و معرفی این خودرو می پردازیم.

برای برجسته ساختن قوای محرکه الکتریکی در برلینگو یک حرف e به نام این خودرو اضافه شده است. مینی ون الکتریکی برلینگو از همان قوای محرکه پسرعموهای پژویی خود استفاده می‌کند. پیشرانه الکتریکی این خودرو که توسط باتری ۵۰ کیلووات ساعتی تغذیه می‌شود قدرت ۱۳۴ اسب بخاری و گشتاور ۲۶۰ نیوتون متری داشته و حداکثر سرعت ۱۳۵ کیلومتر در ساعتی را فراهم می‌کند.

باتری لیتیوم-یونی یاد شده شعاع حرکتی ۲۸۰ کیلومتری را ارائه کرده که ۵ کیلومتر بیشتر از برد پارتنر و ریفتر الکتریکی است. شارژ این باتری با شارژر خانگی ۷.۵ ساعت طول می‌کشد درحالی‌که با استفاده از شارژر سریع می‌توان ۸۰ درصد باتری را در نیم ساعت شارژ کرد.

سیتروئن برلینگو ۲۰۲۱ در نسخه‌های مدیوم و XL عرضه شده و این دو خودرو به ترتیب ۴.۴ و ۴.۷۵ متر طول دارند. همچنین دو مدل یاد شده به‌صورت ۵ نفره در دسترس هستند هرچند مدل XL به‌صورت ۷ نفره نیز عرضه می‌شود. فضای بار مدل مدیوم برابر با ۷۷۵ لیتر بوده درحالی‌که فضای بار نسخه ۵ نفره XL نیز ۱۰۵۰ لیتر اعلام شده است. حداکثر فضای بار مدل طویل‌تر با خواباندن صندلی‌ها به ۲۱۲۶ لیتر افزایش می‌یابد. این خودرو همچنین می‌تواند اشیایی با حداکثر طول ۳.۰۵ متر را نیز حمل کند.

کنسول مرکزی مینی ون الکتریکی سیتروئن برلینگو ۲۰۲۱ دارای سوئیچ e-Toggle است که به راننده اجازه می‌دهد حالت‌های درایو، خلاص، پارک و دنده‌عقب را انتخاب کرده و به عملکردهای ترمز احیا شونده دسترسی پیدا کرده و حالت‌های گوناگون اکو، نرمال و پاور را انتخاب نماید.

در کابین مینی ون الکتریکی برلینگو فرانسوی نمایشگر ۸ اینچی با بخش انرژی ویژه در منو، ارتباط گوشی هوشمند، پشت آمپرهای دیجیتالی ۱۰ اینچی، هدآپ دیسپلی رنگی، دوربین دنده‌عقب، دستیار کمک به حرکت در سربالایی و سرپایینی، ترمز ایمنی فعال، هشدار خروج از مسیر، پایش نقاط کور، تشخیص علائم ترافیکی، هشدار توجه راننده و… دیده می‌شوند.

مینی ون الکتریکی سیتروئن برلینگو ۲۰۲۱ از نیمه دوم سال در بازارهای اروپایی عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *