چهارشنبه، ۲۲ بهمن ۹۹ - ۰۳:۲۳
ارز مجازی بیت کوین

تسلا ۱.۵ میلیارد دلار ارز مجازی بیت کوین را خریداری کرد و ایلان ماسک این سرمایه گذاری را راهی برای به حداکثر رساندن…

تسلا ۱.۵ میلیارد دلار ارز مجازی بیت کوین را خریداری کرد و ایلان ماسک این سرمایه گذاری را راهی برای به حداکثر رساندن درآمد تسلا دانست. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت گفته که سرمایه‌گذاری یاد شده راهی برای ایجاد انعطاف بیشتر در تنوع‌بخشی و به حداکثر رساندن جریان سرمایه و درآمد تسلاست.

پس از این موضوع ماسک اظهار داشته تسلا شاید شروع به پذیرش بیت کوین از مصرف‌کنندگان برای خریداران محصولات خود بکند. او گفته است تسلا پذیرش بیت کوین را به عنوان شکلی از پرداخت برای محصولات شرکت در آینده نزدیک انجام خواهد داد هرچند این روند در ابتدا به‌صورت محدود صورت خواهد پذیرفت. قبلاً خبرهایی درباره قبول بیت کوین توسط یکی از نمایندگی‌های لامبورگینی منتشر شده بود اما چنین چیزی درباره خودروساز رده میانی و تولید انبوهی همچون تسلا سابقه نداشته است.

رویترز گفته خرید بیت کوین توسط تسلا حدود ۸ درصد از کل سرمایه تسلا را تشکیل داده، سرمایه‌ای که در پایان سال ۲۰۲۰ حدود ۱۹ میلیارد دلار بوده است. البته این سرمایه‌گذاری با تأثیر اظهارات ایلان ماسک روی ارزهای مجازی همراه بوده است. او دو هفته پیش با قرار دادن هشتگ بیت کوین در بیوی توئیتر خود باعث شد ارزش این ارز مجازی حدود ۲۰ درصد افزایش یابد. نیازی به گفتن نیست که رفتارهای ماسک روی بازارهای مختلف تأثیر می‌گذارد.

پس از خرید ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا، قیمت بیت کوین بالاتر هم رفته و به ۴۳۱۰۰ دلار هم رسیده است. به این ترتیب ارزش یک بیت کوین بیشتر از قیمت پایه تسلا مدل ۳ می‌باشد. همچنین به خاطر این سرمایه‌گذاری ارزش سهام تسلا حدود ۲ درصد بیشتر شده است.

شایان ذکر است ماسک قبلاً با مشکلاتی درباره اظهارات خود و تأثیر آن روی بازار مواجه بوده است. در سال ۲۰۱۸ بود که او در توئیتر به علاقه‌اش برای شخصی شدن تسلا اشاره کرد و این منجر به دخالت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *