یکشنبه، ۱۹ بهمن ۹۹ - ۱۰:۲۶
کادیلاک های بلک وینگ

کل کادیلاک های بلک وینگ دقایقی پس از رونمایی فروخته شدند تعداد این سندان های اسپرت ۵۰۰ دستگاه بوده است. دادامه با میهن…

کل کادیلاک های بلک وینگ دقایقی پس از رونمایی فروخته شدند تعداد این سندان های اسپرت ۵۰۰ دستگاه بوده است. دادامه با میهن پست همراه می شوید.

به گفتهٔ سخنگوی کادیلاک، اول کل ظرفیت ۲۵۰ دستگاهی CT5-V بلک‌وینگ پُر شده و بعد از چندی، ظرفیت فروش اولیهٔ CT4-V بلک‌وینگ هم به پایان رسید. البته کسانی که خواهان این سدان‌های اسپرت هستند هنوز هم می‌توانند در لیست انتظار ثبت‌نام کنند و نمایندگی‌های کادیلاک بعد از دریافت موجودی با آن‌ها تماس خواهند گرفت.

معاون ارشد جهانی کادیلاک «روری هاروی» دراین‌باره می‌گوید:

در دوشنبه‌شب، با شروع رزرو خریداران برای کادیلاک های بلک وینگ سری V، شجره‌نامهٔ پرفورمنس کادیلاک افتخار دیگری پیدا کرد. این تقاضا شاهدی است که نشان می‌دهد تیم‌های مهندسی و طراحی، توانمندترین کادیلاک‌های تاریخ برای پیست را ارائه کرده‌اند. این همچنین نشان‌دهندهٔ اشتیاق خریداران برای برند پرفورمنس سری V ما است.

البته این استقبال چشمگیر از سدان‌های اسپرت جدید کادیلاک چندان عجیب نیست زیرا این ماشین‌ها مشخصات و البته قیمت جذابی دارند. CT4-V بلک‌وینگ با قیمت پایهٔ ۶۰ هزار دلار، به یک پیشرانهٔ V6 توئین توربو با ۴۷۰ اسب بخار قدرت مجهز است و به‌صورت استاندارد با گیربکس شش سرعتهٔ دستی عرضه می‌شود. این در حالی است که نه ب‌ام‌و M3 و نه مرسدس C63 هیچ‌کدام گیربکس دستی ارائه نمی‌کنند. سدان اسپرت کادیلاک های بلک وینگ همچنین از لحاظ قدرت نیز تقریباً هم‌سطح رقبای آلمانی است.

در همین حال، CT5-V بلک‌وینگ که باید با ب‌ام‌و M5 و مرسدس E63 رقابت کند، به لطف نیروگاه ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ خود بسیار قوی‌تر از آن‌ها است. این ماشین با ۶۷۰ اسب بخار قدرت و ۸۹۵ نیوتن متر گشتاور، به‌راحتی در قدرت رقبای آلمانی را پشت سر می‌گذارد و درعین‌حال گیربکس شش سرعتهٔ دستی هم برای آن ارائه می‌شود. قیمت CT5-V بلک‌وینگ از ۸۵ هزار دلار آغاز می‌شود.

با وجود مهارت فنی بخش V کادیلاک، این سدان‌های اسپرت جدید صرفاً خودروهای عضلانی قدرتمندی نیستند زیرا هردو به سریع‌ترین نسخه از سیستم کنترل سواری مغناطیسی مجهز شده و زمان زیادی را هم در تونل‌های باد سپری کرده‌اند؛ بنابراین CT4-V بلک‌وینگ و CT5-V بلک‌وینگ در پیست باید حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند. قرار است تحویل این دو ماشین به خریداران از تابستان آینده آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *