شنبه، ۲۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۲

‌مشاور مطالعات امکان‌سنجی حمل و نقل انبوه‌بر گفت: اجرای طرح BRT برای اراک در راستای کاهش آلودگی هوا مناسب نیست. علی وفقی در…

‌مشاور مطالعات امکان‌سنجی حمل و نقل انبوه‌بر گفت: اجرای طرح BRT برای اراک در راستای کاهش آلودگی هوا مناسب نیست.

علی وفقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی، بیان کرد: اصولا عرض خیابان‌های مرکز شهر اراک کم است و به همین خاطر BRT برای این شهر مناسب نیست.

وی با اشاره به اینکه در ساعت اوج سفرهای شهری، بیش از 10 هزار تقاضای سفر در شهر اراک وجود دارد، بیان کرد: هرچند BRT می‌تواند جوابگو باشد، ولی مشکل آلودگی را برطرف نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه ناوگان اتوبوسرانی آلاینده است، یادآور شد: در صورتی که سایر شرایط آلایندگی را ثابت فرض کنیم در افق طرح BRT در آینده، بحران مونوکسیدکربن را شاهد خواهیم بود، در حالی که هم‌اکنون وضعیت موجود مونواکسیدکربن در اراک در شرایط بحرانی نیست.

وی با بیان اینکه ذرات معلق بیشترین عامل آلایندگی شهر اراک است، بیان کرد: اگر مونوکسیدکربن نیز به این ذرات اضافه شود شرایط خطرناک خواهد بود.

مشاور مطالعات امکان‌سنجی حمل و نقل انبوه‌بر گفت: برای اراک باید سیستم انبوه‌بری استفاده شود که از سوخت‌های غیرفسیلی استفاده کند، در غیر این صورت ذرات معلق با شدت بیشتری در شهر سیطره خواهند یافت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.