چهارشنبه، ۱۵ بهمن ۹۹ - ۱۱:۳۳
بوگاتی بولید

بوگاتی بولید برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ با طراحی بسیار خاصی که داشت بسیاری را تحت تأثیر قرار داد. در ادامه با…

بوگاتی بولید برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ با طراحی بسیار خاصی که داشت بسیاری را تحت تأثیر قرار داد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

زمانی که بوگاتی بولید برای اولین بار در اکتبر ۲۰۲۰ معرفی شد همه تحت تأثیر پرفورمنس دیوانه کننده و البته طراحی بسیار خاص آن قرار گرفتند. این هایپرکار آب رنگ شاید از نظر پرفورمنس و طراحی برجسته باد اما بخش اعظم طراحی ظاهری آن کاربردی بوده و به کسب سرعت‌های بسیار بالا کمک می‌کند. بولید هم‌اکنون توسط فستیوال بین‌المللی پرستیژ پاریس به عنوان “زیباترین هایپرکار سال” انتخاب شده است. بولید توسط هیئتی از کارشناسان انتخاب شده و توانسته خودروهایی همچون باک مونو ۲، گوردون مورای T50 و مرسدس-ای ام جی وان را با اختلافی قابل‌توجه پشت سر بگذارد.

این فستیوال که در حال حاضر ۳۶ ساله شده خودروها را بر اساس زیبایی طراحی خود انتخاب می‌کند و هیئت داوری امسال نیز شامل ۱۴ داور بوده است. رویداد موردبحث توسط ژان میشل ویلموت و آنه آسنسیو که معمار و معاون بخش طراحی Dassault Systemes هستند به راه افتاده است؛ اما تیم طراحی بولید از این انتخاب کاملاً خرسند بوده و استفان وینکلمن رئیس بوگاتی گفته است:

اما همه‌چیز بولید به طراحی آن ختم نمی‌شود. پیشرانه ۱۶ سیلندر ۸ لیتری گرفته شده از شیرون، قدرت ۱۸۲۴ اسب بخاری تولید کرده است. البته به لطف استفاده از متریال سبک‌وزن بولید فقط ۱۲۴۰ کیلوگرم وزن دارد. حداکثر سرعت این خودرو طبق محاسبات فراتر از ۵۰۰ کیلومتر در ساعت تخمین زده شده است. مدیر طراحی بوگاتی نیز بر شاهکار بودن این خودرو تأکید کرده است:

با هم در میهن پست تصاویری از بوگاتی بولید را تماشا خواهیم کرد.

منبع motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *