دوشنبه، ۲۴ خرداد ۰ - ۰۹:۵۴
بوگاتی شیرون

بوگانی شیرون مدلی جدید است که برای ارائه حداکثر سرعت بسیاری از ویژگی های تجملی اش حذف شده است بوگاتی این سوپراسپرت جدید…

بوگانی شیرون مدلی جدید است که برای ارائه حداکثر سرعت بسیاری از ویژگی های تجملی اش حذف شده است بوگاتی این سوپراسپرت جدید را معرفی کرده است. در ادامه مطلب از میهن پست به معرفی این خودرو می پردازیم.بوگاتی در سال ۲۰۱۹ که رکورد سرعت خودروهای تولیدی را با دستیابی به ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت شکست، مدل جدید شیرون سوپراسپرت ۳۰۰+ را معرفی کرد؛ اما در نسخه بوگاتی شیرون، به‌منظور ارائهٔ حداکثر سرعت، بسیاری از ویژگی‌های تجملی و رفاهی شیرون حذف شده بودند. حال اما برای کسانی که قدرت و پرفورمنس سوپراسپرت ۳۰۰+ را می‌خواهند اما نمی‌توانند از خیر ویژگی‌های لوکس شیرون معمولی بگذرند، بوگاتی شیرون یک سوپراسپرت جدید را معرفی کرده است.

بوگاتی شیرون وعدهٔ ترکیبی بهترین‌های دو جهان را داده است یعنی پرفورمنسی که از قوانین فیزیک سرپیچی می‌کند بدون قربانی کردن ذره‌ای از راحتی. شیرون سوپراسپرت از همان بدنهٔ آئرودینامیک سوپراسپرت ۳۰۰+ استفاده می‌کند که این یعنی در اینجا هم شاهد همان دُم کشیده هستیم. این ویژگی موجب می‌شود بوگاتی بتواند بال عقب شیرون را روی حالت حداکثر سرعت تنظیم کند و همچنان پایداری کافی داشته باشد. دریچه‌های هوای منحنی روی گلگیرهای جلو و سر اگزوزهای دوقلو که هردو از EB110 الهام گرفته‌اند نیز از سوپراسپرت ۳۰۰+ به این نسخهٔ جدید منتقل شده‌اند اما رینگ‌های پنج پرهٔ Y شکل خاص سوپراسپرت جدید هستند.

در خصوص بوگاتی شیرون در داخل خودرو بجای آلکانترای اسپرت که در سوپراسپرت ۳۰۰+ و پور اسپرت دیده بودیم، چرم، آلومینیوم و ویژگی‌های لوکس دیگری ارائه شده که برای مسافرت‌های بین‌قاره‌ای سرعت‌بالا مناسب هستند. در سینهٔ شیرون سوپراسپرت اما همان نیروگاه ۸ لیتری W16 چهار توربو قرار گرفته که مثل همان نسخهٔ رکوردشکن، در اینجا هم ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۶۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این نسخهٔ جدید اما برخلاف همتای رکوردشکن خود، نمی‌تواند به سرعت ۳۰۰ مایل بر ساعت یا ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند زیرا به دلایل ایمنی، حداکثر سرعت آن به‌صورت الکترونیکی روی ۴۴۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

هرچند شاید بوگاتی شیرون سوپراسپرت در نبرد سرعت نتواند حریف کوئنیگ‌زگ آگرا یا SSC تواتارا شود اما رانندگی با آن بسیار لذت‌بخش‌تر خواهد بود زیرا در این نسخه، مهندسان بوگاتی از بند ایمنی و پایداری لازم در سرعت بیش از ۳۰۰ مایل بر ساعت آزاد شده و تایرها و سیستم تعلیق را متناسب با سرعت‌های پایین‌تری توسعه داده‌اند. بااین‌وجود، شیرون سوپراسپرت به لطف قدرت بیشتر پیشرانه، هنوز هم پرفورمنس بهتری نسبت به شیرون معمولی دارد به‌گونه‌ای که ظرف ۵.۸ ثانیه از صفر به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت و در ۱۲.۱ ثانیه به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

برای مقایسه، این اعداد در شیرون معمولی به ترتیب برابر با ۶.۱ ثانیه و ۱۳.۱ ثانیه هستند. به گفتهٔ بوگاتی، بوگاتی شیرون ۷ درصد از سریع‌تر از شیرون معمولی به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. از شیرون سوپراسپرت تعداد ۶۰ دستگاه ساخته می‌شود که دو برابر بیشتر از تعداد ساخت سوپراسپرت ۳۰۰+ است. قیمت این نسخهٔ جدید هم ۳.۲ میلیون یورو اعلام شده که ۳۰۰ هزار دلار ارزان‌تر از نسخهٔ رکوردشکن است.

با هم تصاویری از خودروی بوگاتی شیرون  را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *