چهارشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۶ - ۰۹:۲۷
برای سوراخکاری دقیق با دریل

قبل از توضیح در مورد ابزار جالب BullseyeBore برای سوراخکاری دقیق با دریل باید گفت که همه ی آن هایی که به هنگام…

قبل از توضیح در مورد ابزار جالب BullseyeBore برای سوراخکاری دقیق با دریل باید گفت که همه ی آن هایی که به هنگام انجام کارهای ظریف دست به دامن دریل می شوند، بیشتر حواسشان این است به هنگام استفاده از این ابزار، سوراخکاری منظم و دقیقی را بنا بر آن چه که مد نظرشان است ایجاد کنند. که متاسفانه گاهی در موارد حساس نیز برنامه طبق آن چه را که نظر افراد است پیش نمی رود .بنابراین یک فرد خلاق با استفاده از ساخت گجتی ساده، اما هوشمندانه ای بنام BullseyeBore زده است که امکان حفظ دریل را در زاویه ۹۰ درجه‌ای با بهره بردن از حلقه‌هایی با تابش لیزری برای سوراخکاری دقیق را مهیا کرده است.

BullseyeBore

در توضیح بیشتر باید گفت که BullseyeBore  با باتری های کوچکی تغذیه و از یک لیزر ساده برای تابش سه حلقه‌ی قرمز رنگ بر روی سطوح استفاده می‌کند. این گجت این گونه عمل می کند که هنگامی حلقه بیرونی در زاویه‌ای کاملاً عمود باشد با دو حلقه درونی هم‌مرکز می‌شود. نکته قابل توجه دیگر این گجت این است که اندازه این حلقه‌های تابشی نشان‌ دهنده عمق سوراخ ایجاد شده در دیوار ، چوب ، آهن و …است، بنابراین زمانی از این گجت استفاده می کنیم ، حلقه بیرونی به‌تدریج کوچک کوچک‌تر می‌شود و سرانجام بر روی یکی از حلقه‌های داخلی قرار می‌گیرد، در واقع تغییر قطر حلقه بیرونی برابر با عمق سوراخ ایجادشده، خواهد شد.

ابزاری برای سوراخکاری دقیق دیریل

سازندگان BullseyeBore طرحی برای عرضه دو نسخه از این ابزار را دارند، نسخه‌ای که به سر نظام هر نوع دریلی متصل شود و نسخه دیگری که با سر نظام دریل یکپارچه می‌شود اما بد نیست بدانید که این گجت کاربردی تاکنون به تولید انبوه نرسیده و در اختیار هیچ خریداری هم قرار نگرفته است.

[highlight]منبع[/highlight]    gizmodo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *