پنجشنبه، ۱۴ مرداد ۰ - ۰۸:۳۳
کادیلاک اسکالید 2021

کادیلاک اسکالید ۲۰۲۱ از شانسی‌بلندهای موفق در زمینه طراحی است که در سال ۱۹۹۹ وارد خط تولید شد و اکنون با مدل ۲۰۲۱…

کادیلاک اسکالید ۲۰۲۱ از شانسی‌بلندهای موفق در زمینه طراحی است که در سال ۱۹۹۹ وارد خط تولید شد و اکنون با مدل ۲۰۲۱ نسل پنجم معرفی می شود. در ادامه مطلب از میهن پست به معرفی این خودرو می پردازیم.با استانداردهای ایمنی باید به سوپرکروز اختصاصی کادیلاک، سنسور هشدار برخورد از جلو و عقب با توانایی تشخیص عابر، ترمز اضطراری اتوماتیک، دوربین ۳۶۰  درجه، نور بالای تطبیقی به عنوان ویژگی های استاندارد و همچنین هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط به عنوان آپشن تریم پریمیوم لاکژری اشاره کنیم.

اگر بخواهیم از تعداد محدودی شاسی بلند موفق در زمینه طراحی نام ببریم؛ قطعا یکی از حاضران در لیست کادیلاک اسکالید خواهد بود. خودرویی که از سال ۱۹۹۹ وارد خط تولید شد و اکنون با مدل ۲۰۲۱ نسل پنجم خود را معرفی کرده است.

اسکالید در ۵ نسل

نسل اول در سال ۱۹۹۹، نسل دوم ۲۰۰۱، نسل سوم ۲۰۰۷ و نسل چهارم در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، اسکالید در نسل پنجم خود به سطح بالایی از تکامل در طراحی رسیده و جذاب تر از دوره های قبلی پیش روی مشتریان قرار گرفته است.

نسل اول

نسل دوم

نسل سوم

نسل چهارم

نسل پنجم

طراحی

کادیلاک اسکالید ۲۰۲۱ از لاستیک ها تا سقف ۱۹۴۸ میلیمتر ارتفاع دارد که از این منظر یکی از بزرگترین شاسی بلندهایی است که تا کنون روانه بازار شده است.

چراغ های اصلی جلو با الگوی باریک خود آنقدر جذاب هستند که به اعتقاد گروهی از کارشناسان، تویوتا نیز برای لندکروزر جدید خود الگوی مشابهی را انتخاب کرده و به نوعی از اسکالید ایده گرفته است.(از نظر زمانی اسکالید بسیار زودتر از دیگر خودروسازها این الگو را معرفی کرده است)

نوار آبشاری ال ایی دیی در بامپر(سپر) جلو نیز در زیبایی قسمت دماغه بسیار اثرگذار است.

رینگ ها در تریمی که تصاویر آنرا مشاهده می کنید و برچسب قیمت ۱۰۷۹۱۵ دلاری را همراه دارد از نوع ۲۲ اینچی ۱۴ پره است اما اسکالید ۳ آپشن جذاب تر در این قسمت را نیز پیش روی مشتری قرار داده که انتخاب آنها به مفهوم ۱۹۹۵ دلار هزینه بیشتر خواهد بود.

اسکالید؛ کابین راحت و فناورانه

در بررسی ها یکی از برترین ویژگی های کادیلاک اسکالید ۲۰۲۱ راحتی کابین آن بوده که بسیار مورد تاکید قرار گرفته است. این شاسی بلند برای سفرهای جاده ای طولانی به عنوان یک گزینه برتر مطرح می شود و البته کادیلاک در زمینه طراحی کابین های راحت و لوکس سابقه ای بسیار درخشان دارد.

یک نمایشگر ۷٫۲ اینچی لمسی سمت چپ فرمان قرار دارد که در واقع مرکز نمایش اطلاعات ضروری ویژه راننده است و دقیقا متصل به آن یک نمایشگر ۱۴٫۲ اینچی دیجیتال پیش روی راننده قرار دارد که جایگزین نشانگر سنتی آمپر شده است. نمایشگر اصلی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی نیز در ادامه نمایشگرهای قبلی قرار دارد و در اندازه ۱۶٫۹ اینچ با فناوری او ال ایی دیی کیفیت بالایی از تصاویر را به نمایش می گذارد. بدین ترتیب تنها در قسمت مقابل راننده ۳۸٫۳ اینچ نمایشگر قرار دارد و به این عدد باید دو نمایشگر ویژه ردیف دوم را نیز اضافه کنیم تا اسکالید از این منظر نیز برتری های خود را به رخ رقبا بکشد.

نمایشگرهای مربوط به ردیف دوم از پورت اچ دی ام آی پشتیبانی می کنند و یک پورت فول سایز ۱۱۰ ولت نیز در کنسول میانی قرار داده شده است.

ایمنی

در رابطه با استانداردهای ایمنی کادیلاک اسکالید ۲۰۲۱ نیز باید به سوپرکروز اختصاصی کادیلاک، سنسور هشدار برخورد از جلو و عقب با توانایی تشخیص عابر، ترمز اضطراری اتوماتیک، دوربین ۳۶۰  درجه، نور بالای تطبیقی به عنوان ویژگی های استاندارد و همچنین هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط به عنوان آپشن تریم پریمیوم لاکژری اشاره کنیم.

پپیشرانه

در بخش پیشرانه از نمونه ۸ سیلندر ۶٫۲ لیتری استفاده شده که ۴۲۰ اسب بخار خروجی و ۴۶۰ پوندفوت گشتاور دارد. این مجموعه با جعبه دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود. سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد.

این پیشرانه برای یک خودروی ۲۶۴۷ کیلوگرمی گزینه مناسبی به نظر می رسد. ظرفیت یدک کشی این خودرو نیز برابر با ۳۶۲۸ کیلوگرم است.

شاخص مصرف سوخت برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی در شهر ۱۶٫۸ لیتر، در بزرگراه ۱۲٫۴ و در حالت ترکیبی ۱۴٫۷ لیتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *