یکشنبه، ۱۵ فروردین ۰ - ۰۴:۵۴
افت قیمت خودروهای کارکرده

افت قیمت خودروهای کارکرده اینکه کدام خودروها کمترین و کدام خودروها بیشترین افت قیمت ها را اخیرا تجربه کرده اند در جدول ها…

افت قیمت خودروهای کارکرده اینکه کدام خودروها کمترین و کدام خودروها بیشترین افت قیمت ها را اخیرا تجربه کرده اند در جدول ها مشخص شده است. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

 

کاملاً واضح است که خرید یک خودروی کارکرده می‌تواند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند زیرا این خودروها همواره با اُفت قیمت مواجه می‌شوند اما دراین‌بین، کدام خودروهای کارکرده بیشترین و کدام‌یک کمترین اُفت قیمت را دارند؟ آی‌سی‌کارز (iSeeCars) در جدیدترین مطالعهٔ خود قصد دارد به این سؤال پاسخ دهد. طبق این مطالعه، به‌طور متوسط، قیمت یک خودروی دست‌دوم یک سال کار کرده ۱۷ درصد از نمونهٔ صفرکیلومتر کمتر است؛ اما بااین‌حال، این اُفت قیمت در بین خودروهای مختلف بین ۲.۱ تا ۳۶.۴ درصد متغیر است.

تسلا مدل سه کمترین اُفت قیمت را دارد زیرا یک نمونهٔ یک سال کار کردهٔ آن تنها ۹۲۳ دلار ارزان‌تر از نمونهٔ نو است که کاهشی ۲.۱ درصدی محسوب می‌شود. پس از این خودروی الکتریکی آمریکایی، تویوتا تاکوما قرار دارد که کاهش قیمت آن پس یک سال استفاده ۴.۲ درصد یا ۱,۵۵۷ دلار خواهد بود. کیا تلوراید با ۲,۴۵۶ دلار کاهش، فورد رنجر با ۲,۴۱۶ دلار و جیپ گلادیاتور با ۳,۳۷۳ دلار هم جمع پنج خودروی برتر با کمترین اُفت قیمت را تکمیل می‌کنند. این یعنی خریداران بهتر است بجای نمونه‌های دست‌دوم یک سال کار کردهٔ این خودروها سراغ نمونه‌های صفرکیلومتر بروند.

در خصوص افت قیمت خودروهای کارکرده از سوی دیگر اما خودروهایی هم وجود دارند که استهلاک بالایی داشته و خرید نمونهٔ کارکردهٔ آن‌ها بجای صفرکیلومتر می‌تواند بیش از ۲۰ هزار دلار به نفع خریدار باشد. در صدر این لیست ب‌ام‌و سری ۵ قرار دارد که پس از یک سال استفاده، قیمت آن ۳۶.۴ درصد یا ۲۴,۲۰۷ دلار کاهش پیدا می‌کند. هیوندای سوناتا هم می‌تواند گزینهٔ مناسبی برای خرید دست‌دوم باشد زیرا پس از یک سال قیمت آن ۳۶.۱ درصد یا ۹,۸۹۸ دلار اُفت می‌کند. دیگر خودروهایی که بیشترین اُفت قیمت را پس از یک سال تجربه می‌کنند هم اینفینیتی Q50 با ۱۶,۳۲۲ دلار کاهش، میتسوبیشی اکلیپس کراس با ۸,۰۴۱ دلار و فورد موستانگ کانورتیبل با ۱۳,۴۲۲ دلار هستند. جای تعجب نیست که تقریباً نصف لیست خودروهای با بیشترین اُفت قیمت را مدل‌های لوکس تشکیل داده‌اند زیرا این خودروها به خاطر هزینه‌های بالا و همچنین تمایل مالکان ثروتمند آنها به جایگزینی خودروهای جدیدتر معمولاً پس از چند سال استفاده با اُفت قیمت زیادی مواجه می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *