شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۰ - ۰۸:۲۳
ریزش دوج کوین

ریزش دوج کوین ممکن است به دلایل متعددی باشد اما دلیل اصلی آن صحبت ایلان ماسک در یک برنامه بود که فردای همان…

ریزش دوج کوین ممکن است به دلایل متعددی باشد اما دلیل اصلی آن صحبت ایلان ماسک در یک برنامه بود که فردای همان روز دوج کوین سقوط کرد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.در خصوص ریزش دوج کوین ایلان ماسک کارآفرین میلیاردر آمریکایی که مدیرعامل شرکت های مشهوری مانند تسلا و اسپیس اکس هم هست و قبلا خود را از حامیان رمزارزها خصوصا دوج کوین معرفی کرده بود دو شب پیش در برنامه شنبه شب این ارز دیجیتالی را یک «فریب» خواند. همین گفته او باعث شد که فردای همان روز یعنی یکشنبه، ارزش این پول به کمتر از یک سوم تنزل پیدا کند.

تا قبل از پخش این برنامه تقریبا کمدی، ناظران رمزارز بی صبرانه منتظر شنیدن حرف های ایلان ماسک (که البته قبلا خود را پدر دوج خوانده بود) در مورد این رمز ارز بودند و از آنجا که تصور می شد او حرف های مثبتی را در این باره بر زبان می آورد، بهای دوج کوین تا پیش از پخش برنامه شنبه شب روندی صعودی داشت.

با این حال گفته های ماسک اثری معکوس روی ارزش این رمزارز داشت.

در خصوص ریزش دوج کوین باید بگوییم که دوج کوین نوعی پول دیجیتالی شبیه به بیت کوین است که در ابتدا حکم یک شوخی را داشت و در ساعاتی از دیروز ارزش آن با افت ۳۵ درصدی به رقم ۰.۴۷ دلار برای هر عدد رسید. البته بعد از افت قیمت شدید دیروز، ارزش این رمزارز در عصر روز یکشنبه به رقم ۰.۴۹ دلار رسید و کمی از ارزش از دست رفته خود را به دست آورد با این حال باز هم این مقدار پایین تر از ارزش ۰.۶۸ دلاری آن در هفته گذشته بود.

با آغاز برنامه ایلان ماسک در شنبه شب که برای اولین بار به صورت زنده از طریق یوتیوب هم پخش می شد، ارزش دوج کوین نیز شروع به کاهش کرد و تا پایان برنامه افتی وحشتناک را تجربه کرد. در طول برنامه ماسک شنونده ها را با مادر خود می آشنا کرد. مادر ماسک نیز در طول برنده اعلام کرد که بسیار برای دریافت هدیه روز مادر (دیروز در آمریکا روز مادر بود) از سمت پسرش هیجان زده است اما امیدوار است که آن هدیه دوج کوین نباشد.

درخصوص ریزش دوج کوین لازم به ذکر است که در بخش دیگری از برنامه مخاطبان از ماسک پرسیدند که «دوج کوین چیست؟» و او پاسخ داد: یک جور فریب. و خندید. ماسک در این برنامه از بیماری خود گفت و اینکه چطور گاهی اوقات با توییت های خود موجبات ناراحتی دیگران را فراهم می کرده:

به هرکسی که آزرده اش کردم می خواهم بگویم که من ماشین های برقی را از نو خلق کردم و به زودی انسان ها را از طریق یک راکت به مریخ می فرستم. تصور می کردید که من یک انسان معمولی باشم؟

دوج کوین یکی از رمزارزهای خوش اقبالی بود که به خاطر حمایت های افراد سرشناسی نظیر اسنوپ داگ و ایلان ماسک توانست به بازه قیمتی خوبی برسد و در بازه زمانی سه ماهه اخیر رشد قیمتی ۱۴ هزار درصدی را تجربه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *