شنبه، ۱۸ بهمن ۹۹ - ۰۲:۲۴
دوج کوین

ارزش دوج کوین (Dogecoin) پس از توییت ایلان ماسک  حدود ۵۹ درصد افزایش یافت که در دنیای رمزارزها کم سابقه است. در ادامه…

ارزش دوج کوین (Dogecoin) پس از توییت ایلان ماسک  حدود ۵۹ درصد افزایش یافت که در دنیای رمزارزها کم سابقه است. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

دوج‌ کوین با نماد Ð رمزارزی است که امکان تراکنش‌های همتابه‌همتا (P2P) را از طریق یک شبکه غیرمتمرکز فراهم می‌کند. این رمزارز که نام خود را از یک میم اینترنتی وام گرفته و تا همین چند وقت بیشتر به چشم یک شوخی به آن نگریسته می‌شد، به لطف چند توییت پشت سر هم از ایلان ماسک حالا به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

ارزش دوج‌ کوین چندی پیش طی ۲۴ ساعت با افزایش قیمت ۶۰۰ درصدی مواجه شده بود و اخیرا هم ایلان ماسک با یک توییت باعث شد بهای هر واحد آن با افزایش ۵۹ درصدی تنها در ۲۴ ساعت به ۰.۰۵۹ دلار برسد. هرچند ارزش دوج کوین با فروکش هیجانات کمی کاسته شد اما برخی سرمایه‌گذاران ادعا کرده‌اند تا زمانی که قیمت به هدف اصلی یعنی ۱ دلار نرسد، فروشنده نخواهند بود.

ایلان ماسک که از این افزایش قیمت خوشحال است دیروز تصویری ویرایش شده از فیلم محبوب «شیر شاه» را پست کرد که وی را در حال بالا گرفتن مبم دوج کوین نشان می‌دهد.

 

وی در توییت ‌های دیگری نوشت: «دوج کوین کریپتوی مردم است» و «نه بالا نه پایین، فقط دوج کوین.»

توییت‌های ایلان ماسک تنها به افزایش ارزش ابزارهای مالی منجر نشده‌اند بلکه چندی پیش هم پشتیبانی وی از پیام‌ رسان سیگنال باعث شد ارزش سهام آن به شدت افزایش پیدا کند. همین مساله برای فروشگاه لوازم دست‌ساز «Ets» پس از تعریف ایلان ماسک از آن روی داد. این مساله چندان جای تعجبی هم ندارد چرا که ایلان ماسک نه تنها از محبوبیت بالایی برخوردار است بلکه عنوان ثروتمندترین فرد دنیا را یدک می‌کشد و بسیاری از مردم روی توصیه‌ها و نظرات وی برای خرید سهام حساب می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.