پنجشنبه، ۲۳ بهمن ۹۹ - ۱۰:۰۴
خوردن پیاز

خوردن پیاز می تواند تغییرات اساسی ای در سلامتی بدن ایجاد کند چرا که این ماده غذایی حاوی ویتامین هایی است که سلامتی…

خوردن پیاز می تواند تغییرات اساسی ای در سلامتی بدن ایجاد کند چرا که این ماده غذایی حاوی ویتامین هایی است که سلامتی بدن را تضمین کند. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

در واقع دانشمندان از پیاز با عنوان نوعی ابرغذا یاد می کنند که در صورت مصرف روزانه میتواند نتایج شگفت آوری را در بدن ایجاد کند. در این مطلب ۷ فایده پیاز را برای شما بازگو می کنیم.

۱- پیاز تراکم استخوان را زیاد می کند

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما تحقیقات نشان می دهند که خوردن پیاز میتواند تاثیری مثبت روی تراکم استخوان داشته باشد. مصرف روزانه یک عدد پیاز خام برای مدت یم ماه تراکم استخوان را تا ۵ درصد زیاد می کند.

۲- کلسترول خون را پایین می آورد و قلب را سالم نگه می دارد

پیاز که سرشار از آنتی اکسیدان است میتواند سطح کلسترول خون را پایین بیاورد که این تغییر در عوض ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را کم کرده و باعث سلامت بیشتر قلب می شود.

۳- در هضم راحت تر غذا موثر است

پیاز مملو از فیبر است که فرایند هضم غذا در بدن را تسهیل می کند. علاوه بر این، این گیاه تولید باکتری های خوب در روده را تسریع می بخشد که این امر نیز تاثیری مثبت روی هضم غذا دارد.

۴- باعث کاهش آسیب سلولی می شود

پیاز ۲۵ نوع مختلف آنتی اکسیدان در خود دارد که برای بدن بسیار مفید است. آنتی اکسیدان ها علاوه بر اینکه انسان را از بیماری های خاص دور می کنند بله مانع از آسیب سلولی می شوند.

۵- قوه بینایی را تقویت کرده و سلامت دهان را بهبود میدهد

خوردن پیاز میتواند باکتری های بد در دهان را از بین ببرد و در نتیجه بهداشت دهان را تقویت می کند. خواص ضد میکروبی این ماده غذایی همچنین باعث تقویت دندان ها میشود. پیاز حاوی نوعی ماده غذایی به نام کوئرستین است؛ ماده ای که با آب مروارید مقابله می کند و چشم ها را سالم نگه می دارد.

۶- باعث خواب خوب شبانه می شود

تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه کلورادو نشان می دهد که خوردن پیاز میتواند کیفیت خواب را بهبود بدهد. این ماده غذایی به خاطر برخورداری از فیبر سلامت روده را تضمین کرده و سطح استرس را پایین می آورد.

۷- با پیری مقابله می کند و در سلامت پوست موثر است

پیاز سرشار از ویتامین های A، C و E است و به همین خاطر خوردن پیاز پوستی شفاف و درخشان را برای شما می سازد. این ماده غذایی همچنین آکنه پوست را کاهش داده و طبق برخی تحقیقات حتی استفاده از ژل های ساخته شده از آب پیاز روی آکنه ها و لکه های پوستی میتواند آنها را کمرنگ کند.

شما در هفته چندبار پیاز می خورید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.