چهارشنبه، ۰۱ اردیبهشت ۰ - ۰۹:۳۴
مصرف برق

مصرف برق در برخی از لوازم خانگی در حالت خاموش هم اتفاق می افتد در این مطلب برای صرفه جویی در مصرف این…

مصرف برق در برخی از لوازم خانگی در حالت خاموش هم اتفاق می افتد در این مطلب برای صرفه جویی در مصرف این وسایل را معرفی می کنیم. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

آیا می دانستید لوازم خانگی می توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه ی خاموش شان را می زنید به کار کردن ادامه دهند؟

در ادامه از وسایلی خواهیم گفت که حتی بعد از خاموش کردن شان هم برق مصرف می کنند.

۱- شارژری که گوشی به آن وصل نباشد

اگر شارژر را در پریز برق رها کنید حتی اگر تلفن همراه تان به آن وصل نباشد باز هم برق مصرف خواهد کرد. البته مقدار برقی که هدر می رود جزئی است بنابراین ضرر مالی زیادی نخواهد داشت.

۲- گیرنده دیجیتال

گیرنده های دیجیتال تلویزیون یا همان رسیورها بعد از خاموش کردن شان هم مقدار قابل توجهی برق مصرف می کنند.

بیشتر ما حتی زحمت خاموش کردن گیرنده را به خود نمی دهیم و فکر می کنیم خاموش کردن تلویزیون کافی است اما دستگاه گیرنده را باید هم به طور کامل خاموش کنید و هم از برق بکشید.

۳- تلویزیون

آیا می دانستید در خصوص مصرف برق  وقتی دکمه ی خاموش تلویزیون را می زنید، دستگاه تنها وارد حالت استندبای یا همان آماده به کار می شود و در حقیقت، خاموش نمی شود؟ این امر هزینه ی قابل توجهی را به شما تحمیل می کند، بنابراین باید تلویزیون را به طور کامل از برق بکشید.

۴- کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ

مصرف برق در کامپیوترها و لپ تاپ ها وجود دارد، کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها در حالت خاموش هم به کار کردن ادامه می دهند. به همین دلیل است که باید آن ها را به طور کامل از برق بکشید. با این کار به میزان قابل توجهی در هزینه ی برق تان صرفه جویی خواهد شد.

۵- لوازم مجهز به تایمر

فعال بودن تایمر نشان می دهد که دستگاه تان هنوز در حال کار کردن است. پس دستگاه را به طور کامل از برق بکشید تا جلوی هزینه ی اضافی قابل توجهی که به شما تحمیل می کند را بگیرید.

پس باید آن ها را از برق بکشیم؟

شاید بعضی ها برقی که این دستگاه ها در این حالت مصرف می کنند و هزینه ای که به بار می آورند را جزئی بدانند و بعضی هم این مسأله را جدی بگیرند.

در هر صورت، ارزشش را دارد که همیشه دستگاه تان را به طور کامل از برق بکشید. یک نوسان برق پیش بینی نشده ممکن است تمام خانه تان را به آتش بکشد و ضرر بزرگی به شما بزند.

منبع brightside

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.