Exocet Chair صندلی متناسب با فرم بدن انسان

Exocet Chair صندلی متناسب با فرم بدن انسان و یا به عبارتی دیگر طراحی صندلی متناسب با فرم بدن انسان در پاسخ به یک سوال برای یک طراح حرفه ای انجام شد؟ طوری که (استفان لیثهد) طراح این صندلی از خود پرسید چرا صندلی ها با خطوط مستقیم ساخته می شوند در حالی که بدن انسان دارای انحناهای طبیعی است. برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید.

از قدیم تا به امروز فرم اصلی طراحی صندلی ها تغییر آن چنانی نداشته است . همیشه بخش تکیه گاه بصورت عمود به قسمت نشیمن صندلی متصل می شود و این یک طراحی اشتباه است . چرا که بدن انسان دارای انحنای طبیعی اس مانند بوده و نباید هنگام نشستن فشار زیادی به این انحنا در ستون فقرات آورد زمانی که تکیه گاه بصورت کاملا عمود روی قسمت نشیمن باشد قسمت پایینی ستون فقرات منتهی به کمر بدون تکیه گاه خواهد شد و این مسئله فشار زیادی را به کمر می آورد.

استفان لیثهد که مدیر شرکت Designarium  است با طراحی صندلی اگزوست آمده تا این مشکلات را حل کند . اگزوست دارای یک محور فولادی است که با کمک این محور می توانید تکیه گاه را متناسب با فرم بدن جابجا کنید .او در مورد طراحی این صندلی گفت : من به دنبال یک صندلی بودم که بتوانم آن را به راحتی برای خودم تنظیم کنم زمانی که در بازار های مختلف برای چنین صندلی جستوجو کردم صندلی مورد نیاز خود را پیدا نکردم به همین خاطر تصمیم گرفتم تا این صندلی را خودم طراحی کنم.

در هنگامی که طراحی را آغاز کردم با این سوال مواجه شدم که بدن انسان دارای یک انحنای طبیعی است پس چرا طراحان صندلی اصلا به این نکته توجهی ندارند و بخش تکیه گاه را کاملا عمودی می سازند.سپس با اضافه کردن یک محور در طراحی خودم این مشکل را حل کردم.

بد نیست بدانید که استفان لیثهد طراح صندلی اگزوتیک در جشنواره های بسیاری مانند گلد دیزاین در میلان ، سیدیم کور در مونترال و کی دیزاین در سئول حضور پیدا کرده و جایزه های مختلفی به دست آورده است .او در طراحی این صندلی اگزوتیک از شکل قطره آب الهام گرفته و ظاهری زیبا و جذاب را برای آن ایجاد کرده است .

با هم در میهن پست تصاویری از  طراحی صندلی اگزوتیک را  تماشا می کنیم.

 

منبع    designarium

8 دیدگاه

  1. عالیه واقعا

  2. خیلی باحاله

  3. یکی از این صندلیا لطفا

  4. چه کیفی میده روی این صندلی کتاب بخونی

  5. آخ که همین گودی کمرو بگو 😫

  6. ایول به این طراحی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*