شنبه، ۱۱ اردیبهشت ۰ - ۰۶:۴۰
فیس‌ لیفت کیا K3

فیس‌ لیفت کیا K3 یا همان سراتو در کره جنوبی به طور رسمی معرفی شد و اطلاعات بسیاری از جزئیات این خودرو به…

فیس‌ لیفت کیا K3 یا همان سراتو در کره جنوبی به طور رسمی معرفی شد و اطلاعات بسیاری از جزئیات این خودرو به عنوان نسخه جدید منتشر کردند. در ادامه مطلب از میهن پست به معرفی این خودرو می پردازیم.

در داخل خودرو یک نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی تمام دیجیتالی برای صفحه آمپر و نمایشگر دیگری با همین اندازه برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی در نظر گرفته شده است. البته این نمایشگرها مخصوص تیپ‌های بالایی بوده و تیپ‌های پایینی فیس‌ لیفت کیا K3 با صفحه آمپر آنالوگ و نمایشگر کوچک مرکزی ارائه می‌شوند. یکی دیگر از تغییرات داخلی فیس‌لیفت این خودرو تجهیز به ترمزدستی برقی است درحالی‌که تریم قرمزرنگ به همراه پدال‌های آلومینیومی تعویض دنده در پشت غربیلک فرمان هم به کابین نسخهٔ هاچ‌بک فضای اسپرتی بخشیده‌اند.

در خصوص معرفی فیس‌ لیفت کیا K3 در نسخه های سدان و هاچ بک، K3 GT به یک پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری بنزینی توربو مجهز است که ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۲۶۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این‌ها ارقام مناسبی برای یک هاچ‌بک ارزان‌قیمت محسوب می‌شوند و گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه هم که در کنار آن‌ها قرار می‌گیرد بر جذابیت این هاچ‌بک کره‌ای اضافه می‌کند. علاوه بر این، هرچند K3 GT رقیب تمام‌عیاری برای فولکس‌ واگن گلف GTI نیست اما به لطف سیستم تعلیق چند اتصالی عقب، کمک‌فنرهای بلیستین، لاستیک‌های میشلن پایلوت اسپرت ۴ و ترمزهای ارتقاءیافته نسبت به نسخهٔ سدان، می‌توان آن‌را یک هاچ‌بک نیمه داغ دانست.

در خصوص معرفی فیس‌ لیفت کیا K3  در نسخه سدان و هاچ بک البته در آمریکای شمالی، K3 GT که در آنجا با نام فورته شناخته می‌شود، فقط در کانادا عرضه می‌شود و در ایالات‌متحده صرفاً نسخهٔ سدان قابل خریداری است. در همین حال، در بازار ایالات‌متحده فیس‌لیفت نسخهٔ سدان این خودرو نیز ممکن است نام فورته را کنار بگذارد و با همان نام K3 عرضه شود زیرا نسل جدید اپتیما هم در این بازار با نام K5 عرضه شده است. فیس‌لیفت K3 GT در کره جنوبی با قیمتی معادل ۲۳,۶۰۰ دلار عرضه می‌شود درحالی‌که قیمت پایهٔ نسخهٔ پیش از فیس‌لیفت این خودرو در کانادا ۲۷,۵۹۵ دلار کانادا معادل ۲۲,۱۰۰ دلار آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.