شنبه، ۲۹ آبان ۰ - ۰۱:۲۶
flying-car

ماشین‌های پرنده شرکت ژاپنی SkyDrive در حالی به زودی در آسمان دیده می شوند که سال هاست شرکت های مختلف در سراسر اروپا هم…

ماشین‌های پرنده شرکت ژاپنی SkyDrive در حالی به زودی در آسمان دیده می شوند که سال هاست شرکت های مختلف در سراسر اروپا هم سعی دارند که سیستم ناوگان حمل و نقل هوایی را استارت بزنند.

با این حال ساخت خودروی پرنده کارآمد، یکی از رویا‌های انسان در سال‌ها و دهه‌های گذشته بوده است، اما اکنون این رویا در مرز تبدیل‌شدن به واقعیت است. بسیاری از شرکت‌ها از جمله بوئین، ایرباس و حتی شرکت‌های خودروساز مانند تویوتا و پورشه در حال تلاش برای ساخت این وسیله هستند. راه‌اندازی این خودرو‌ها می‌تواند به کاهش ترافیک در شهر‌های شلوغ کمک کند.

در میان انبوه پروژه‌هایی که در سراسر دنیا برای ساخت ماشین پرنده کلید خورده اند شرکت ژاپنی SkyDrive نیز به نوبه خود تلاشی ستودنی را آغاز کرده و به تازگی تست پرواز تک نفره خودروی پرنده خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

«اسکای درایو» نام ماشین پرنده‌ای است که شرکت سازنده اش در توکیو مستقر است. این شرکت قبل از انجام اولین پرواز آزمایشی اسکای درایو با خلبان در سال گذشته، برخاستن و فرودآمدن عمودی نسخه اولیه آن را سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) آزمایش کرده بود. طراحی فعلی ماشین پرنده اسکای درایو مدل SD-۰۳، صندلی تکی در بدنه‌ای به اندازه ماشینی کوچک جای داده شده است.

این محصول مانند پهپادی بزرگ به کمک ۸ ملخ (۲ ملخ در انتهای هر ۴ بازو) پرواز می‌کند و سرعتش برای سفر‌هایی با مدت زمان ۱۰دقیقه، به ۳۰ مایل بر ساعت (حدود ۵۰ کیلومتر بر ساعت) می‌رسد. با توجه به اینکه وزارت زمین، زیرساخت، ترابری و گردشگری دولت ژاپن، دومین آژانس اجرایی دولت بعد از وزارت دفاع محسوب می‌شود، دریافت این گواهی نامه برای اسکای درایو قدمی بزرگ است و آن را در مسیر تجاری سازی ماشین پرنده خود در سال ۲۰۲۵ (۱۴۰۴) قرار می‌دهد.

امروز در سراسر جهان شرکت‌های بسیاری برای حضور در بازار تاکسی‌های پرنده تلاش می‌کنند و اسکای درایو هم یکی از همین شرکت‌ها محسوب می‌شود. در همین راستا، یکی دیگر از شرکت‌های ژاپنی نیز چند روز پیش پرواز آزمایشی موفقیت آمیز دوچرخه پرنده جالب توجهی را در معرض نمایش قرار داد. سازنده این دوچرخه پرنده امیدوار است که سال آینده فروش این دستگاه را با قیمتی حدود ۶۸۰ هزار دلار آغاز کند؛ اما درست مانند اسکای درایو، تصمیم گیرنده اصلی برای عرضه آن به بازار، نهاد‌های قانون گذار هستند.

flying-car

Tomohiro Fukuzawa که مدیریت پروژه را بر عهده دارد در این باره گفت که امیدوار است این ماشین پرنده تا سال ۲۰۲۳ رنگ واقعیت به خود بگیرد، اما همزمان تایید کرد که تامین امنیت این وسیله نقلیه به شدت برای تیم سازنده آن اهمیت دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *