پنجشنبه، ۱۶ بهمن ۹۹ - ۱۰:۵۳
شرکت فورد

شرکت فورد از ماسک‌های N95 شفاف خود که قیمت پایینی داشته و دوباره می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، رونمایی کرد. در ادامه با…

شرکت فورد از ماسک‌های N95 شفاف خود که قیمت پایینی داشته و دوباره می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، رونمایی کرد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

ظاهر شفاف این نوع ماسک‌ها نیز باعث می‌شود مردم بتوانند صورت یکدیگر را ببینند.

جدای از مزیت‌های واضح موجود، ماسک‌ها به مردم اجازه خواهند داد تا حرکات صورت و دهان یکدیگر را ببینند. این امر با وجود ماسک‌های کنونی غیرممکن می‌باشد.

فورد تأییدیه این ماسک‌ها را دریافت کرده و در حال بررسی میزان مؤثر بودنشان است. البته اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود ماسک‌های شفاف از فصل بهار در دسترس خواهند بود.

شرکت فورد همچنین کیت‌های فیلتراسیون هوا را که برای پشتیبانی از سیستم فیلتراسیون کنونی طراحی شده‌اند تولید کرده است. این سیستم باعث کاهش حداکثری گسترش ویروس کرونا خواهد شد.

کیت‌های یاد شده بسیار ساده هستند زیرا از پایه‌ای مقوایی با مونتاژ آسان، فن باکس ۲۰ اینچی و فیلتر هوای ۲۰x20x4 تشکیل شده‌اند. فن یاد شده در بالای فیلتر و پایه قرار می‌گیرد.

این کیت‌ها برای استفاده از بخش‌های بسته همچون کلاس‌ها طراحی شده‌اند. میزان تأثیرگذاری این کیت‌ها به ابعاد اتاق بستگی دارد اما فورد می‌گوید در یک کلاس با ابعاد متوسط ۸۹ مترمربعی، دو فیلتر پرتابل می‌تواند هوای اتاق را در مقایسه با کارکرد تنهای کولر تا سه برابر در ساعت تصفیه کند.

فورد به دنبال اهدای حداکثر ۲۰ هزار کیت فیلتراسیون هوای یاد شده بوده و همچنین می‌خواهد ۲۰ میلیون ماسک صورت دیگر را نیز اهدا کند تا تعداد کل آن‌ها به ۱۲۰ میلیون ماسک برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.