یکشنبه، ۰۱ فروردین ۰ - ۱۱:۱۱
نسخه فورد موستانگ

نسخه فورد موستانگ به مناسبت جشن تولد ۹۵سالگی کارول شلبی، توسط شرکت شلبی آمریکن معرفی شداز این مدل تنها ۹۸ دستگاه ساخته می…

نسخه فورد موستانگ به مناسبت جشن تولد ۹۵سالگی کارول شلبی، توسط شرکت شلبی آمریکن معرفی شداز این مدل تنها ۹۸ دستگاه ساخته می شود. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

به مناسبت جشن تولد ۹۵ سالگی زنده‌یاد کارول شلبی، شرکت شلبی آمریکن نسخه فورد موستانگ را معرفی کرده که شلبی سوپر اسنیک اسپیداستر نام دارد. این یک مدل تولید محدود است که تنها ۹۸ دستگاه از آن ساخته می‌شود. سوپر اسنیک اسپیداستر علاوه بر برخورداری از استایل منحصربه‌فرد و جذاب، قدرت بسیار زیادی هم دارد زیرا در سینهٔ آن پیشرانهٔ ۵ لیتری V8 کایوت قرار گرفته که به لطف یک سوپرشارژر Whipple، قدرت خیره‌کننده‌ای برابر با ۸۲۵ اسب بخار تولید می‌کند.

نسخه فورد موستانگ برای انتقال این نیروی عظیم، خریداران می‌توانند گیربکس‌های دستی یا اتوماتیک را انتخاب کنند که هردو گیربکس توسط شلبی آمریکن ارتقاءهای منحصربه‌فردی را تجربه کرده تا بتوانند قدرتی که دو برابر یک موستانگ GT استاندارد است را کنترل کنند. علاوه بر این، میل‌گاردان و دیفرانسیل هم تقویت شده‌اند تا بتوانند در برابر نیروی بیشتر موتور مقاومت کنند. در همین حال، شلبی برای مهار کردن این اسب سرکش نیز ترمزهای عظیمی با کالیپرهای شش پیستونه در جلو و چهار پیستونه در عقب را در نظر گرفته است.

از سوی دیگر، لاستیک‌های مخصوصی هم برای سوپر اسنیک اسپیداستر در نظر گرفته شده تا به انتقال بهتر نیرو به مسیر کمک کنند اما قطعاً به‌سختی می‌توان ۸۲۵ اسب بخار که صرفاً به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود را کنترل کرد. نسخه فورد موستانگ روباز منحصربه‌فرد مثل نسخه‌های استاندارد هرگز قیمت مناسبی ندارد زیرا اگر خریدار خودش موستانگ GT استاندارد را در اختیار شلبی قرار دهد، برای کل این پکیج باید ۸۰ هزار دلار بپردازد و اگر بخواهد خودرو را به‌صورت کامل از شلبی خریدار کند این رقم به ۱۳۳,۷۸۵ دلار افزایش میابد. شلبی آمریکن نسخه فورد موستانگ را با گارانتی ۵۸ هزار کیلومتری عرضه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *