جمعه، ۲۴ بهمن ۹۹ - ۱۱:۵۲
هزینه تعمیر

هزینه تعمیر برخی خودروها نسبت به برخی دیگر گزاف است بنابراین آشنایی با این نوع هزینه ها شما را در خرید یک خودروی…

هزینه تعمیر برخی خودروها نسبت به برخی دیگر گزاف است بنابراین آشنایی با این نوع هزینه ها شما را در خرید یک خودروی لوکس کمک خواهد کرد. در ادامه با میهن پست همراه باشید.

برخی مشکلات معمول‌تر از بقیه هستند. برای مثال کمپرسور کولر یا آلترناتور دو قطعه‌ای هستند که عمر مشخصی دارند. کانسومر ریپورتز نتایج مطالعه مربوط به هزینه تعمیر و تعویض قطعات معمول در خودروهای گوناگون را منتشر کرده و همان‌گونه که احتمالاً حدس می‌زنید خودروهای لوکس آلمانی در این زمینه عملکرد درخشانی نداشته‌اند.

داده‌های این مطالعه از وب‌سایت RepairPal گرفته شده‌اند تا هزینه متوسط تعویض یک قطعه به دست آید. اول بیایید با کمپرسور کولر شروع کنیم که هزینه متوسط تعمیر آن ۱۲۱۱ دلار بوده اما برای تعویض این قطعه در ب‌ام‌و ۷۵۰Li باید مبلغ قابل‌توجه ۴۴۵۳ دلار را بپردازید! پس از این خودرو نیز لکسس GS450h با هزینه تعویض ۳۶۹۳ دلار و مرسدس بنز E400 با هزینه ۳۶۸۴ دلار قرار دارند.

تعویض آلترناتور در دیگر محصول ب‌ام‌و یعنی M760i xDrive هزینه ۲۶۶۹ دلاری داشته و البته بالاتر از این خودرو پورشه کاین با هزینه تعمیر ۲۸۱۰ دلاری قرار دارد. این در حالی است که هزینه متوسط تعویض آلترناتور برابر با ۸۲۵ دلار می‌باشد. تعویض پمپ سوخت به‌طور متوسط در همه خودروها هزینه ۱۱۳۵ دلاری دارد اما این مبلغ برای لکسس IS F و LS460 بیش از ۳۷۰۰ دلار می‌باشد.

دیگر قطعه خراب‌شدنی در طول زمان استارتر است که هزینه تعویض آن به‌طور متوسط ۶۳۰ دلار می‌باشد. البته این قیمت برای آئودی RS5 برابر با ۲۷۰۸ دلار بوده و پس از آن نیز مرسدس-ای ام جی GL63 با هزینه تعویض ۲۶۹۵ دلار قرار دارد.

استارتر RS5 جزو قطعات گران‌قیمت این خودرو بوده و به‌طور متوسط محصولات آئودی از نظر تسمه تایم و واترپمپ پرهزینه‌تر از سایر رقبا ظاهر می‌شوند.

اگرچه اکثر خودروهای حاضر در این لیست قیمت بالایی دارند اما ب‌ام‌و X1 به خاطر تعویض تسمه مارپیچی در این لیست حضور یافته است. تعویض این قطعه در کراس اوور ب‌ام‌و هزینه ۵۴۱ دلاری دارد درحالی‌که هزینه متوسط تعویض آن برابر با ۱۴۰ دلار می‌باشد. این لیست همچنین نشان داده خودروهای هیبریدی یا پرفورمنس پیچیده‌تر که فاقد قطعات مشترک با دیگر مدل‌ها هستند هزینه‌ تعمیر بالاتری خواهند داشت.

از طرف دیگر اکثر افرادی که ب‌ام‌و M760i با قیمت فراتر از ۱۵۰ هزار دلار را می‌توانند بخرند مشکلی با تعویض آلترناتور ۲۶۶۹ دلاری نخواهند داشت. اگر شما به دنبال خرید یک خودروی لوکس و دست‌دوم آلمانی هستید شاید این نتایج روی تصمیم نهایی شما تأثیر قابل‌توجهی بگذارند. پس دوباره فکر کنید!