دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۸

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه یک سیما، این مستند که در قالب “مستند برتر” امشب…

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه یک سیما، این مستند که در قالب “مستند برتر” امشب ساعت 24 از شبکه یک پخش می شود به بررسی کم آبی در سراسر جهان می پردازد و اینکه چرا مناطقی از کره زمین با وفور منابع آبی مواجه اند اما در برخی مناطق دیگر، تشنگی و بی آبی حاکم است.

علیرضا بختیان تهیه کننده مستند برتر گفت: تشنگی کره زمین مستندی 104 دقیقه ای و محصول سال 2012 کشور فرانسه است که علاوه بر نمایش بحران کم آبی در جهان، معضل آلودگی منابع آبی بدست انسانها را هم به تصویر کشیده است. علیرضا بختیان افزود: بیشتر تصاویر این مستند همراه با شات هوایی است که از تمام دنیا تصویربرداری شده است و به وضوح خشکی حاصل از کم آبی را در بسیاری از نقاط دنیا به تصویر درآورده است. هم اکنون بیش از یک میلیارد نفر درجهان به آب شرب سالم دسترسی ندارند.

تهیه کنندگی مستند تشنگی زمین، “یان آرتوس برتراند”، کارگردان مستند زیبای “HOME” است که موضوع تنوع حیات درکره خاکی و خطری‌ که از سوی بشر متوجه آن می‌گردد را نشان داد.

“پییری پیان تالیدا” و “باتیس روجر لوتر” کارگردانان این مستند زیبا هستند که امشب ساعت 24 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.