دوشنبه، ۱۲ مهر ۰ - ۱۲:۴۳
مگس های خانگی

مگس های خانگی طبق بررسی های جدیدی که محققان انجام داده اند می توانند به مدت ۲۴ ساعت کرونا ویروس را انتقال دهند…

مگس های خانگی طبق بررسی های جدیدی که محققان انجام داده اند می توانند به مدت ۲۴ ساعت کرونا ویروس را انتقال دهند و با خود حمل کنند. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.بررسی‌های قبلی محققان نشان می‌دهد مگس های خانگی بیماری‌های باکتریایی، انگلی و ویروسی را به انسان و سایر حیوانات منتقل می‌کنند، اما در دوران شیوع ویروس کرونا در خصوص نقش مگس خانگی در انتقال ویروس کرونا بررسی دقیقی انجام نشده بود تا اینکه به تازگی محققان در مطالعات خود دریافتند مگس خانگی می‌تواند ویروس کرونا را به صورت زنده حفظ و آن را با خود حمل کند. همچنین مگس‌ها به آسانی می‌توانند ویروس کرونا را به سطوح مختلف انتقال دهند.

جزئیات انتقال ویروس کرونا توسط مگس های خانگی

محققان در آزمایش هایی که بررسی کرده اند به این نتیجه رسیده اند که نخست مگس‌های خانگی را در محیط و شیر آلوده به ویروس کرونا قرار دادند. در آزمایش دوم نیز مدل‌های محیطی بعد از تماس با مگس‌‌های آلوده به کرونا از لحاظ آلودگی مورد آزمایش قرار گرفت. نتایج آزمایش اول نشان داد مگس پس از مواجهه با محیط یا شیر آلوده به کرونا تا ۲۴ ساعت دارای RNA ویروسی مثبت است. طبق نتایج آزمایش دوم، تمام سطوحی که مگس در مدل‌های محیطی با آنها تماس داشته نیز دارای RNA ویروسی مثبت بودند.

این آزمایش محققان نشان می‌دهد مگس‌های خانگی تا ۲۴ ساعت پس از مواجهه به کرونا می‌توانند آن را به صورت زنده حفظ کنند و همچنین تا ۲۴ ساعت پس از مواجهه این ویروس را به محیط اطراف انتقال دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.