دوشنبه، ۳۰ فروردین ۰ - ۰۹:۱۰
معرفی و مقایسه لوستر

صنعت لوستر یکی از رو به رشد ترین صنایع تزئینات و دکوراسیون داخلی است. روز به روز شاهد لوسترها و چراغ ها و…

صنعت لوستر یکی از رو به رشد ترین صنایع تزئینات و دکوراسیون داخلی است. روز به روز شاهد لوسترها و چراغ ها و ابزار روشنایی جدیدی هستیم که بسیار متنوع اند و در فضاهای مختلف استفاده می شوند.

در دهه های اخیر توجه به زیبایی داخل منزل بسیار گسترش یافت و باعث به وجود آمدن طرح ها و مدل های بسیار مختلفی شد. از فرش و مبلمان تا میز و صندلی و سایر لوازم خانه، و به خصوص چراغ ها و لوسترها امروزه در تنوع بسیاری تولید می شوند؛ اگر چه که این خیلی خوب است و به افراد حق انتخاب بالایی می دهد اما گاهی انتخاب را سخت می کند و ممکن است در نهایت مناسب ترین خرید انجام نشود. ما در این مطلب تلاش کرده ایم مدل های اصلی لوستر را معرفی کنیم و مزایا آنها را بازگو کنیم تا افراد هنگام خرید بدانند که در کجا باید از چه لوستری استفاده کنند.

معرفی و مقایسه لوستر

لوستر شاخه ای

اکثر افراد هنگامی که اسم لوستر به گوششان می خورد ناخودآگاه لوستر شاخه ای را تصور می کنند. دلیل آن این است که این لوستر بیش از هر لوستر دیگری استفاده شده است. به طور کلی لوستر شاخه ای همانطور که از نامش پیداست یک بدنه اصلی دارد که تعدادی شاخه به آن متصل است. جنس تنه لوستر، شاخه ها و سایر اجزای تزئینی میتواند متفاوت باشد، به طور مثال اکثرا لوسترهای شاخه ای دارای کریستال های آویزان هستند.

لوسترهای شاخه ای به طور معمول بر اساس تعداد شاخه هایی که دارند نام برده می شوند؛ به طور مثال لوستر ۸ شاخه یا ۱۲ شاخه. همچنین به شاخه شعله نیز گفته می شود مانند لوستر ۱۲ شعله. هر چه شاخه ها یا شعله های لوستر بیشتر باشد گنجایش بیشتری برای لامپ ها پیدا می کند و در نتیجه می تواند نور بیشتری داشته باشد.

مزیت این لوستر تنوع بالای آن و آزادی در اندازه و ابعاد آن است. میتوان به راحتی هر طرحی را در ابعاد کوچک با شاخه های کم یا در ابعاد بزرگ با شاخه های زیاد و یا حتی به صورت طبقاتی از این لوستر تهیه کرد.

لوستر آویز

لوستر آویز یکی از لوسترهای مدرن حساب می شود که روز به روز استفاده از آن فراگیرتر می شود. در این لوسترها دست طراح کاملا باز است و میتواند طرح های مختلف و متنوعی را بسازد. این لوستر ها معمولا با کابل یا چیزهای دیگر از سقف آویزان می شوند. برای این لوستر و در طرح های مختلف ممکن است فقط از یک نقطه آویزان شود یا چند تا لامپ از قسمت های مختلف سقف آویزان شود.

این لوسترها معمولا به حالت های مدرن تر تولید می شوند و برای همین نسبت به سایر لوستر ها کمتر از کریستال در آنها استفاده می شود. در عوض از چوب و شیشه به وفور در آنها استفاده می شود.

مزیت این لوستر این است که چون از قانون و قاعده خاصی پیروی نمی کند میتواند به شکل های بسیار هیجان انگیزی تولید شود، همچنین عمدتا به دلیل سبکی و استفاده از مواد اولیه ساده تر قیمت بسیار مناسبی نیز دارند.

لوستر سقفی

یکی دیگر از لوسترهایی که این روزها بیش از هر موقعی استفاده می شود لوستر سقفی است. این لوستر مستقیم و بدون واسطه به سقف می چسبد. یعنی هیچ کابل یا سیمی دیده نمی شود و همه لامپ ها در همان بدنه و نزدیک به سقف اند. همین مورد اصلی ترین مزیت این لوستر است، زیرا با چسبیدن لوستر سقفی به سقف، ارتفاع لوستر کوتاه می شود و فضا بزرگتر و بازتر دیده می شود. این مورد به خصوص در مورد سقف های کوتاه بسیار مفید است و پیشنهاد اصلی این است در این فضاها حتما از لوستر سقفی استفاده شود.

لوستر سقفی علیرغم اینکه قسمت زیادی از فضا را اشغال نمی کند اما می تواند با داشتن تعداد زیادی چراغ نورپردازی عالی ای انجام دهد و فضا را بنا به دلخواه افراد روشن کند.

معرفی و مقایسه لوستر

لوستر دیواری یا دیوارکوب

این لوسترها نسبت به همه انواع دیگر لوستر متفاوت اند و دلیل آن این است که بجای سقف به دیوار وصل می شوند. دیوارکوب ها از گذشته برای روشنایی بخش هایی که لوستر های آویزان از سقف نمیتوانند به خوبی روشن کنند استفاده می شوند و همین طور یک استفاده رایج از آنها به عنوان چراغ خواب است.

در لوستر دیواری یک بدنه وجود دارد که به دیوار وصل می شود و لامپ ها به آن متصل می شوند. به دلیل ویژگی های این لوستر، معمولا وزن آن کم است و اندازه کوچکی نیز دارد، چون نمیخواهد کل فضا را روشن کند از نورهای ملایم بیشتر در آن استفاده می شود و معمولا بیشتر از دو یا سه عدد لامپ در خود ندارد.

مزیت این لوستر این است که میتواند کارهایی را انجام دهد که لوسترهای آویزان از سقف نمی توانند؛ مانند روشن کردن یک وسیله تزئینی یا تابلو، استفاده به عنوان چراغ خواب یا روشن کردن گوشه ها در فضاهای خیلی بزرگ.

لوستر خطی

این لوستر یکی از انواع جدید لوستر است و برخلاف مدل های رایج لوستر گرد یا شعاعی نیست و در عوض خطی و طولی است. این خاصیت باعث می شود بتواند به شکل دیگری عمل نورپردازی را انجام دهد و برای فضاهای طولی مناسب تر باشد.

در این لوستر از انواع مواد میشود استفاده کرد اما با وجود مدرن بودن استفاده از کریستال در آنها بسیار رایج است. مزیت اصلی این لوسترهای خطی برای روشن کردن بالای میز و اتاق غذاخوری، یا هر جای دیگری است که نیاز باشد نور عادلانه تر در فضا پخش شود.

در بالا چند مورد از اصلی ترین مدل های لوستر را معرفی کردیم که امروزه بخش اصلی خرید و فروش لوستر را شامل می شوند. هر کدام از اینها خود تنوع بسیار بالایی دارند که شما باید خود مدل های لوستر را ببینید تا بتوانید انتخابی بر اساس نیازتان داشته باشید. مرکز لوستر شعرا نور یکی از برترین فروشگاه های عرضه لوستر در تهران است که در خیابان لاله زار و قلب لوسترفروشی های این شهر قرار دارد. در این فروشگاه می توانید انواع لوسترهای شاخه ای، سقفی، دیواری، آویز و خطی و هر چه که برای روشن کردن و زیبا کردن منزلتان نیاز دارید را ببینید. برای ارتباط با این مرکز و مشاوره برای انتخاب بهترین لوستر با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۹۱۲۳۴۳۰۷۹۶

۰۲۱۳۳۹۷۲۷۲۹

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.