یکشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۰ - ۰۷:۱۹
توکن غیرقابل معاوضه

توکن غیرقابل معاوضه به زودی توسط صرافی بایننس راه اندازی خواهد شد و دارایی هایی مانند هنرهای بصری، موسیقی، بازی خریدو فروش خواهند…

توکن غیرقابل معاوضه به زودی توسط صرافی بایننس راه اندازی خواهد شد و دارایی هایی مانند هنرهای بصری، موسیقی، بازی خریدو فروش خواهند شد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.صرافی بایننس از تصمیم خود برای راه‌اندازی بازار توکن غیرقابل معاوضه (NFT) در خرداد ماه امسال خبر داد. این بازار با هدف ایجاد،‌ خرید و فروش دارایی‌هایی از جمله هنرهای بصری، موسیقی، بازی و ورزش کار خود را آغاز می‌کند.

NFTها جوازهایی دیجیتال هستند که به شخص اجازه می‌دهند روی متعلقاتی خاص، ادعای مالکیت کند و در عین حال به انتقال یا فروش آن‌ها بپردازد. امنیت این جوازها در گروی تکنولوژی بلاکچین است و از این نظر‌، کارکردی شبیه به بیت‌کوین و دیگر رمزارزها دارند.

براساس گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت «NonFungible.com»، فروش این توکن‌ها در سه ماهه اول سال جاری میلادی به بیش از ۲ میلیارد دلار رسیده است و اکنون بزرگترین صرافی رمزارز جهان، بایننس قصد دارد بازاری برای NFTها راه‌اندازی کند.

 

سخنگوی بایننس در این مورد گفته:

«بخشی از این پلتفرم روی زنجیره هوشمند بایننس (BSC) فعالیت می‌کند. اما از بلاکچین اترویوم نیز پشتیبانی خواهد کرد.»
باینس بزرگترین مبادلات رمز ارزها در جهان را برعهده دارد. این پلتفرم به دو بخش یکی برای رویدادهای ویژه از جمله حراج‌ها و نمایشگا‌ه‌های خاص و دیگری بازار معاملاتی تقسیم خواهد شد.

در خصوص توکن غیرقابل معاوضه، بایننس برای رویداد‌های ویژه کارمزد ۱۰ درصد دریافت می‌کند و ۹۰ درصد نیز به هنرمندان تعلق می‌گیرد. در بخش بازار معاملاتی نیز کاربران می‌توانند توکن‌های غیر قابل معاوضه را با کارمزد یک درصد برای فروش قرار دهند. در این بازار، فروشندگان برای فروش مجدد کالاها نیز یک درصد حق وفاداری دریافت خواهند کرد.

انتظار می‌رود بازار NFT‌ها در خرداد ماه راه‌اندازی شود. در حال حاضر صفحه Lander راه‌اندازی شده که به کاربران اجازه می‌دهد با هنرمندان در مورد مشارکت‌های بالقوه با شرکت تماس بگیرند.

اسفندماه سال گذشته یکی از مدیران بایننس در مورد بازار توکن غیرقابل معاوضه صحبت کرده بود. با توجه به رشد بازار NFT‌ها گمان آن می‌رفت که بایننس نیز در این حوزه وارد شود. شایان ذکر است تفاوت کلیدی میان NFTها و رمزارزها این است که پول‌های دیجیتال اجازه معاوضه را می‌دهند، هرکسی می‌تواند بیت‌کوین استخراج کند و به معاوضه آن با دیگر بیت‌کوین‌ها بپردازد. NFTها ذاتا غیر قابل معاوضه هستند و اساسا نقش پایشگری برای زنجیره مالکیت متعلقاتی خاص را ایفا می‌کنند. NFTها طراحی شده‌اند تا نمایانگر ادعای مالکیت انحصاری بر متعلقات باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.