شنبه، ۲۹ خرداد ۹۵ - ۰۳:۱۸
اپلیکیشن ISea

خبر ساخت اپلیکیشن ISea که قایق ها را نجات می دهد برای بسیاری از پناهجویانی که قصد سفر از دریاها را دارند می…

خبر ساخت اپلیکیشن ISea که قایق ها را نجات می دهد برای بسیاری از پناهجویانی که قصد سفر از دریاها را دارند می تواند بسیار دلگرم کننده باشد . قایق تعداد زیادی از پناه جویان قبل از رسیدن به مقصد غرق خواهد شد و چون آنها غیر قانونی هستند هیچ کس نمی تواند آنها را پیدا کند . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید.

مهاجران و پناهنده های غیر قانونی حالا به یک معضل بزرگ تبدیل شده اند . پیش تر داشتیم که چطور یک معمار یونانی اقدام به طراحی یک ساختمان مهمان نوازی از پناهنده ها در یونان کرده بود .

حالا هم برنامه نویسان آی او اسی اپلیکیشنی را طراحی کرده اند که می تواند قایق های در حال غرق شدن را نجات دهد . البته این عملیات نجات به کمک کاربران این نرم افزار و همچنین تیم های نجات دریایی انجام خواهد گرفت .

اپلیکیشن ISea با کمک ماهواره کار می کند و در حقیقت هر کاربر با نصب این برنامه می تواند دریاها و اقیانوس ها را ببیند . البته تنها یک تصویر کلی از آن خواهد دید که قایق های در حال حرکت در آن مشخص هستند . موقعیت هر مکانی که کاربر در نرم افزار از روی دریا خواهد دید کاملا مشخص است . حالا اگر کسی مورد مشکوکی دید می تواند به نرم افزار اطلاع داده و آنها دوباره مورد را بررسی خواهند کرد . زمانی که تایید شد قایقی در آن منطقه در خطر است تیم های نجات اعزام خواهند شد .

اپلیکیشن ISea تصاویر ماهواره را به میلیون ها بخش کوچک تقسیم می کند و هر کاربر در حقیقت یک جزئی از تیم امداد خواهد بود .کاربر به محض مشاهده قایقی که در شرایط نامناسبی قرار دارد باید موقعیت را برچسب گذاری کرده یا آن را فوری گزارش کند .حالا اطلاعات به همراه موقعیت دقیق قایق در اختیار تیم های نجات قرار خواهند گرفت .

با هم در میهن پست تصاویری از اپلیکیشن ISea که قایق ها را نجات می دهد را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : iseaapp[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *