چهارشنبه، ۲۵ دی ۹۸ - ۰۴:۰۲
سریع‌ ترین تراکتور دنیا

JCB Fastrac Two سریع‌ ترین تراکتور دنیا اوایل سال جاری میلادی در کتاب رکورد‌های گینس برای خودش و شازندگانش در حالی جا خوش…

JCB Fastrac Two سریع‌ ترین تراکتور دنیا اوایل سال جاری میلادی در کتاب رکورد‌های گینس برای خودش و شازندگانش در حالی جا خوش کرد که این تراکتور دستکاری شده به رانندگی گای مارتین توانست رکورد سرعت 217.568 کیلومتر در ساعت (حرکت به‌صورت رفت‌وبرگشت و محاسبه سرعت متوسط) را در فرودگاه الوینگتون بریتانیا بر جای بگذارد. این تراکتور نه تنها سرعت یاد شده را ثبت کرد بلکه به حداکثر سرعت 247.470 کیلومتر در ساعت نیز دست یافت.

به این ترتیب تراکتور یاد شده توانست رکورد قبلی سریع‌ ترین تراکتور دنیا با سرعت 166.7کیلومتر در ساعت را بشکند. آن تراکتور نیز ساخته‌ی JCB و راننده‌ اش نیز گای مارتین بود. پیش از پرسیدن چرایی و چگونگی ثبت این رکورد باید بدانید که اصلاً با تراکتوری عادی طرف نیستیم. ظاهراً این شرکت سازنده ماشین‌آلات ساختمانی و کشاورزی از سرعت قبلی ثبت شده راضی نبوده و بنابراین محصولی رادیکال‌ تر را توسعه داده است. به‌هرحال دنیا نیازمند تراکتوری با سرعت 240 کیلومتر در ساعت است نه؟!

همان‌ گونه که می بینید JCB Fastrac Two سریع‌ ترین تراکتور دنیا بسیار فوق‌العاده است که توانسته تا به امروز محدودیت‌های طراحی تراکتور را کاملا جابجا کند .

برخلاف اکثر تراکتورها، JCB Fastrac Two سریع‌ ترین تراکتور دنیا محصول JCB دارای سیستم تعلیق کامل جلو و عقب است که باعث می‌شود این تراکتور سواری بهتری در جاده داشته باشد.

JCB Fastrac Two سریع‌ ترین تراکتور دنیا مشابه نمونه‌های عادی نیست. برای مثال پیشرانه 6 سیلندر 7.2 لیتری توربودیزل دیزل مکس این تراکتور قدرت 1016 اسب بخاری و گشتاور بیش از 2500 نیوتون متری دارد.

در مقایسه با پیشرانه استاندارد، این نمونه ارتقا یافته از توربوی بزرگ‌تر، سوپرشارژر با کنترل برقی، تزریق آب و… برخوردار است که این امر برای کاهش دما تا 50 درجه سانتی گراد ضروری است. مهندسان شرکت همچنین منیفولد اگزوز را برای ایجاد جریان بهتر هوا و گاز‌ها اصلاح کرده‌اند.

کیت آئرودینامیک شرکت مهندسی پیشرفته ویلیامز و اصلاحات دیگر باعث شده‌اند یک تراکتور بسیار خاص تولید شود. گیربکس 6 سرعته دستی متعلق به ZF نیز وجود دارد که باعث می‌شود این تراکتور به سرعت فراتر از 200 کیلومتر در ساعت دست یابد.

 

منبع : thedrive

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *