یکشنبه، ۰۱ فروردین ۰ - ۱۱:۴۴
کراس اوور الکتریکی کیا

اولین تصاویر کراس اوور الکتریکی کیا EV6 به طور رسمی منتشر شد و تا اواخر همین ماه رسماً معرفی خواهد شد اما جزئیات…

اولین تصاویر کراس اوور الکتریکی کیا EV6 به طور رسمی منتشر شد و تا اواخر همین ماه رسماً معرفی خواهد شد اما جزئیات آن هنوز اعلام نشده است. در ادامه مطلب با میهن پست همراه می شوید.

شرکت کیا سرانجام اولین تصاویر رسمی از نخستین محصول تمام الکتریکی اختصاصی خود یعنی کراس اوور الکتریکی کیا EV6 را منتشر کرده است. این خودرو اواخر همین ماه به طور رسمی معرفی خواهد شد اما هنوز مشخصات و جزئیات آن اعلام نشده است. با این ‌حال، از روی تصاویر می‌توانیم اولین نمای واضح از طراحی چشمگیر EV6 را ببینیم. هرچند این خودرو بر اساس همان پلت‌فرم E-GMP هیوندای آیونیک ۵ ساخته شده اما در ظاهر بسیار متفاوت از آن به نظر می‌رسد.

در قسمت جلویی کراس اوور الکتریکی کیا EV6، چراغ‌های چشمگیری به چشم می‌خورد که دی‌لایت‌های LED را در خود جای داده‌اند. بجای جلوپنجرهٔ پوزه ببری مشهور کیا، حالا طراحی خاص این چراغ‌ها وظیفهٔ ایجاد چهره‌ای ببری مانند را بر عهده دارند. در پروفیل جانبی این خودرو نیز شیب زیاد شیشهٔ جلو، خط شخصیت هدفمندی که از پایین درها عبور کرده، گلگیرهای عقب برجسته و ستون‌های C شیب‌دار جلب‌توجه می‌کنند. مهم‌ترین ویژگی بخش عقبی این کراس‌اوور الکتریکی را هم می‌توان چراغ‌های سراسری LED با طراحی پیچیده دانست.

داخل خودروی کراس اوور الکتریکی کیا EV6 نیز بسیار متفاوت از سایر محصولات کنونی کیا بوده است و لازم به ذکر است که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این خودرو نمایشگر خمیدهٔ بزرگ آن است که شامل صفحه آمپر تمام دیجیتالی و صفحه‌نمایش سیستم اطلاعاتی-سرگرمی می‌شود. برای این خودرو یک غربیلک فرمان سادهٔ دو پره هم در نظر گرفته شده است که بی‌شباهت به غربیلک محصولات جدید جنسیس مثل GV80 نیست. در اینجا کنترل سیستم تهویه از طریق دکمه‌های لمسی صورت می‌گیرد و به گفتهٔ شرکت کیا، صندلی‌های این خودرو با استفاده از پلاستیک‌های بازیافتی ساخته شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *