دوشنبه، ۲۰ بهمن ۹۹ - ۱۱:۳۶
فروش لندکروزر

فروش لندکروزر در ماه پیش به بالاترین میزان در طول ۱۰ سال رسیده است و در ۲۰۲۱ تعداد ۶۸۹ دستگاه از این ماشین…

فروش لندکروزر در ماه پیش به بالاترین میزان در طول ۱۰ سال رسیده است و در ۲۰۲۱ تعداد ۶۸۹ دستگاه از این ماشین در آمریکا فروخته شده است. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

تویوتا اواخر ماه دسامبر به خبری که مدت‌ها انتظارش را داشتیم اشاره کرد. مدل فعلی لندکروزر آخرین‌مدلی از شاسی‌بلند مشهور تویوتاست که در آمریکا عرضه خواهد شد. نسل بعدی این خودرو در آینده‌ای نزدیک معرفی می‌شود اما فعلاً مشخص نیست که لندکروزر جدید در آمریکا نیز عرضه خواهد شد یا خیر. چیزی که می‌دانیم این است که دیگر خبری از پیشرانه ۸ سیلندر ۵.۷ لیتری تنفس طبیعی ۳۸۱ اسبی لندکروزر فعلی نخواهد بود و بجای آن یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری توئین توربو انجام‌وظیفه خواهد کرد.

واضح است که زمان خداحافظی آمریکایی‌ها با لندکروزر ۸ سیلندر فرا رسیده است. احتمالاً به همین خاطر است که فروش لندکروزر در ماه پیش به بالاترین میزان در طول ۱۰ سال رسیده است. در واقع در ژانویه ۲۰۲۱ تعداد ۶۸۹ دستگاه از این شاسی‌بلند مشهور در آمریکا فروخته شده است.

شاید این رقم خیلی چشمگیر به نظر نرسد اما این آمار نشان دهنده رشد ۲۲۱ درصدی نسبت به فروش ژانویه ۲۰۲۰ است. دومین ماه پرفروش برای لندکروزر دسامبر ۲۰۲۰ با آمار فروش ۶۰۶ دستگاهی بوده است. تویوتا می‌گوید این تغییر در فروش لندکروزر مستقیماً به تصمیمش در خاتمه عرضه لندکروزر پس از مدل سال جاری ارتباط دارد.

در نظر داشته باشید که لندکروزر خودروی ارزانی نیست و قیمت پایه حدود ۸۶ هزار دلاری دارد. برادر لوکس‌تر لندکروزر یعنی لکسس LX قیمت ۸۷ هزار دلاری داشته و آن‌هم در آینده روانه موزه خواهد شد تا با نسلی تازه‌نفس جایگزین شود.

این دو خودرو با استانداردهای کنونی سن بالایی دارند زیرا زمان رونمایی آن‌ها به سال ۲۰۰۷ بازمی‌گردد و در طول این ۱۴ سال تنها به‌روزرسانی‌هایی را تجربه کرده‌اند. با توجه به محبوبیت بالای شاسی بلندها در آمریکا اگر نسل بعدی لندکروزر وارد این بازار شود تعجب نخواهیم کرد.

چند روز پیش تصاویری جاسوسی از نسل جدید لندکروزر هم منتشر شده که بیشتر فضای داشبورد آن را نمایش می‌دهد.

تویوتا ماه‌های آینده از نسل جدید پیکاپ فول سایز توندرا رونمایی خواهد کرد. توندرای جدید به پلتفرمی مدرن مجهز شده و در آن‌هم خبری از پیشرانه ۸ سیلندر مشترک با لندکروزر نخواهد بود. انتظار می‌رود این پیکاپ جدید از پیشرانه‌های ۶ سیلندر جدید سود ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *