پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۹۹ - ۱۱:۵۴
لندروور دیفندر V8

لندروور دیفندر V8 تروفی خودرویی است که تنها ۲۵ دستگاه از آن تولید می شود بر اساس دیفندر مدلی های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶…

لندروور دیفندر V8 تروفی خودرویی است که تنها ۲۵ دستگاه از آن تولید می شود بر اساس دیفندر مدلی های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ ساخته شده است. در این مطلب از میهن پست به معرفی و بررسی این خودرو می پردازیم.

بخش کلاسیک لندروور از دیفندر V8 تروفی رونمایی کرده که تنها ۲۵ دستگاه از آن تولید می‌شود و جذابیت منحصربه‌فردی دارد که حتی نسل جدید دیفندر هم نمی‌تواند به‌پای آن برسد. لندروور کلاسیک این خودرو را بر اساس دیفندر مدل‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ ساخته اما این پروژه با پیشرفت‌ها و ارتقاءهای زیادی همراه بوده است. این ارتقاءها با پیشرانهٔ ۵ لیتری V8 تنفس طبیعی آغاز می‌شود که ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۱۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این نیرو از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک و گیربکس کمکی دو سرعته به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند. دیفندر تروفی به دیفرانسیل مرکزی و همین‌طور دیفرانسیل‌های عقب و جلوی وظیفه سنگین هم مجهز است.

دیفندر تروفی در دو نسخهٔ ۹۰ و ۱۱۰ به بازار عرضه می‌شود که همهٔ آن‌ها در بیرون به رنگ منحصربه‌فرد زرد ایستنور با تریم مشکی‌رنگ در گلگیرها، کاپوت و درب پشتی هستند و به‌صورت استاندارد روی رینگ‌های ۱۶ اینچی فولادی قرار می‌گیرند. سایر تغییراتی که روی این خودرو انجام گرفته تجهیز به وینچ جلو، اکسپیدیشن کیج چندنقطه‌ای، باربند، محافظت از زیر بدنه، افزایش ورودی هوا، نورافکن‌های LED و لاستیک‌های آفرودی هستند.

خریداران این دیفندر ویژه در داخل نیز از صندلی‌های اسپرت ریکارو با تودوزی چرمی مشکی‌رنگ و دوخت زردرنگ، ساعت اختصاصی لندروور تروفی و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی لندروور کلاسیک با ناوبری و اتصال گوشی هوشمند سود خواهند برد. مدیر لندروور کلاسیک در مورد این خودرو می‌گوید: لندروور دیفندر همیشه چیزی فراتر از یک خودرو بوده است و دیفندر تروفی جدید این ویژگی را برای نسل جدید ماجراجویان زنده می‌کند.

البته این ماشین هرگز ارزان به دست نمی‌آید زیرا قیمت آن در بریتانیا از ۱۹۵ هزار پوند معادل ۲۷۰ هزار دلار آغاز می‌شود. خریداران این دیفندر V8 تروفی با خودروی خود به یک ماجراجویی سه‌روزه در قلعهٔ ایستنور هم دعوت می‌شوند.

با هم در میهن پست تصاویری از لندروور دیفندر V8 را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.