شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۱:۲۲

سلامت نیوز: رئیس شورای شهر تهران از تهیه کنندگان طرح «تحول سلامت» که در اجرایی شدن بهتر وضعیت بهداشت و سلامت در بیمارستان‌های…

سلامت نیوز: رئیس شورای شهر تهران از تهیه کنندگان طرح «تحول سلامت» که در اجرایی شدن بهتر وضعیت بهداشت و سلامت در بیمارستان‌های کشور نقش مهمی دارند،‌ تقدیر کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی با تاکید بر این‌که در کشورهای پیشرفته بحث سلامت و بهداشت یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌ کشور است‌، اظهارکرد: دولت خوشبختانه از ابتدای کار خود مساله سلامت، بهداشت و درمان را در رأس دستورات خود قرار داده است، به همین دلیل از وزیر بهداشت که با جدیت، پشتکار،‌ علم و روحیه مردمی بار سنگین طرح تحول سلامت را بردوش کشید‌ و آن را هدایت کرد، تشکر می‌کنم.

وی گفت: آرزو می‌کنم این طرح یکی از موقعیت‌های بزرگی باشد که به خدمات پزشکی،‌ بیماران‌ و کسانی که نیاز به استفاده از امکانات پزشکی و درمانی دارد، کمک کند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه بیماران در این طرح نباید برای تهیه اقلام مورد نیاز خود به خارج از بیمارستان بروند‌ و در هنگام ترخیص فقط 10 درصد از هزینه‌ بیمارستان را پرداخت و 90 درصد دیگر توسط تعرفه‌ها و خدمات بیمه پرداخت شود، گفت: با یارانه‌ای که دولت در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است‌، باید بیمه‌ افرادی که از امکانات بیمارستان‌ها استفاده می‌کنند، پرداخت شود‌. همچنین امیدوارم تعرفه‌های پزشکی تحت پوشش بیمه قرار گیرد و مردم کمتر از جیب خود برای استفاده از این خدمات هزینه کنند‌.

مسجد جامعی با اشاره به صحبت‌های مدیر سازمان انتقال خون که گفته است، «شخص وزیر بهداشت توجه ویژه‌ای به مشکلات انتقال خون به عنوان سازمان عام‌المنفعه دارد» افزود: امیدوارم با این برنامه‌های پیش‌رو خدمات بهتری را به بیماران ارائه کنند.

ایجاد مراکز انتقال خون در پنج پهنه‌ تهران

وی همچنین تاکید کرد: براساس سند کلی که برای سازمان انتقال خون تهیه شده، قرار است در پنج پهنه‌ تهران مراکز انتقال خون ایجاد شود، چون در وضعیت کنونی متاسفانه به دلیل نبود پزشک و امکانات نمی‌توانیم از همه داوطلبان اهدای خون پذیرایی کنیم.

تهیه سند مکان‌یابی ایجاد مراکز انتقال خون در شهرستان‌های استان تهران

مسجد جامعی همچنین از تهیه سندی برای مکان‌یابی ایجاد مراکز انتقال خون در شهرستان‌های استان تهران خبر داد و گفت: این رویکرد باید تقویت شود.

وی افزود: براساس آماری که از طرف سازمان انتقال خون اعلام شده است‌ هر روز 1200 نفر اهدا کننده خون در تهران داریم که متاسفانه امکان پوشش درصدی از آنها را به دلیل کم بودن امکانات نداریم که باید به این قضیه نیز رسیدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.