سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۰

سلامت نیوز: رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: از آنجایی که قتل «علی چراغی» بابت باج خواهی…

سلامت نیوز: رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: از آنجایی که قتل «علی چراغی» بابت باج خواهی عوامل پیمانکاری بوده است، پیشنهاد دارم شهرداری ملزم به ارائه لایحه‌ای دو فوریتی درخصوص مبارزه با فساد و رشوه به شورای شهر شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا؛ رحمت الله حافظی امروز درهشتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر در واکنش به توضیحات معاون شهردار در مورد فوت «علی چراغی» گفت: مرحوم ضایعات خریداری می‌کرده است، و باید گفته می‌شد که علت درگیری چه بوده است.

وی با اشاره به مفاد قرار داد شرکت‌های پیمانکاری با شهرداری گفت: تمهیداتی خوبی در قرار داد گنجانده شده است اما مشخص نیست که نظارت بر عهده کیست؟ این ارگان باید بگوید بابت نظارت چه کرده است.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران اظهار کرد: عوامل شهرداری خریداران ضایعات را به ستاد می‌برند و به آنها گرین کارت 150 هزار تومانی می‌دهند که در محدوده پیمانکاران تردد و به کار خود ادامه دهند، اگر شهرداری این موضوع را نمی‌دانسته که عذر بد‌تر از گناه است و اگر می‌دانسته چرا کاری نکرده‌ است.

حافظی با اشاره به اینکه رشوه و باج‌گیری در شهرداری و دفا‌تر خدمات الکترونیکی توسط پیمانکاران بیداد می‌کند، گفت: اینکه بگویید تخلف را اطلاع دهید ما رسیدگی می‌کنیم که نشد مدیریت جهادی!

وی خاطر نشان کرد: جریمه تخلف باید آنقدر سنگین باشد، تا اجازه رشوه گیری داده نشود، تا کی جان و مال مردم باید تحت تاثیر قرار بگیرد.

حافظی در پایان با اشاره به اینکه موضوع قتل «علی چراغی» بابت باج خواهی عوامل پیمانکاری بوده، پیشنهاد داد شهرداری ملزم به ارائه لایحه‌ای دوفوریتی درخصوص مبارزه با فساد و رشوه به شورای شهر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.