دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۰ - ۱۱:۱۲
مایباخ S480

مایباخ S480 با پیشرانهٔ شش سیلندر در نمایشگاه شانگهای از سوی مرسدس بنز برای چینی ها به نمایش درآمد اما ممکن است در…

مایباخ S480 با پیشرانهٔ شش سیلندر در نمایشگاه شانگهای از سوی مرسدس بنز برای چینی ها به نمایش درآمد اما ممکن است در غرب هم عرضه شود. در ادامه مطلب از میهن پست به معرفی این خودرو می پردازیم.مرسدس بنز در نمایشگاه شانگهای امسال مدل‌های جدید زیادی را برای چینی‌ها به نمایش درآورده است اما یکی از این مدل‌ها به‌طور خاص برای عرضه در بازار این کشور پرجمعیت در نظر گرفته شده و مخصوص چینی‌ها است. این خودرو مایباخ S480 است که فقط در چین عرضه خواهد شد اما برخی معتقدند ممکن است با نام S450 در غرب هم عرضه شود.

با توجه به اینکه در چین برای خودروهای با پیشرانه‌های حجیم مالیات‌های بالایی وضع شده، مایباخ S480 به پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی هیبریدی خفیف مدل S450 بازار اروپا مجهز شده است. این موتور مثل S کلاس معمولی، در این نسخهٔ مایباخ هم ۳۶۷ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند؛ اما مایباخ S480 به دلیل اندازهٔ بزرگ‌تر و وزن بیشتر، کمی کُندتر از S450 بوده و بجای ۵.۱ ثانیه، ظرف ۵.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این مایباخ شش سیلندر جدید در هر صد کیلومتر ۸.۵ لیتر بنزین مصرف می‌کند و حداکثر سرعت آن به‌صورت الکترونیکی روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

هرچند مایباخ S480 به‌عنوان نسخه‌ای پایه شناخته می‌شود اما از لحاظ تجهیزات و تجمل داخلی هرگز نمی‌توان آن‌را خودرویی پایه دانست زیرا داخل آن هنوز هم در بهترین متریال موجود غرق است و از تمام ویژگی‌های موردنیاز یک سدان فوق لوکس بهره می‌برد. قیمت مایباخ S480 در چین از ۱,۴۵۸,۰۰۰ یوآن معادل ۲۲۴ هزار دلار آغاز می‌شود. این فعلاً تنها S کلاس مایباخی است که در چین عرضه می‌شود اما بعداً مدل‌های S580 و S650 به ترتیب با پیشرانه‌های ۴ لیتری V8 توئین توربوی ۴۹۶ اسب بخاری و ۶ لیتری V12 توئین توربوی ۶۲۱ اسب بخاری هم در این کشور عرضه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.