سه شنبه، ۰۶ مهر ۰ - ۰۱:۳۴
مرسدس ای‌ ام‌ جی

مرسدس ای‌ ام‌ جی مدل SL 2022 با ساختاری جدید و سبک وزن به طور رسمی رونمایی شد این خودروی توسعه یافته اواخر…

مرسدس ای‌ ام‌ جی مدل SL 2022 با ساختاری جدید و سبک وزن به طور رسمی رونمایی شد این خودروی توسعه یافته اواخر سال جاری میلادی پدیدار خواهد شد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.به جز برخی استثناها همچون مزدا MX-5 میاتا و فولکس‌واگن تی راک کانورتیبل، خودروهای کانورتیبل رده میانی کاملاً از رده خارج شده‌اند. حتی برندهای لوکس نیز تعداد خودروهای روباز خود را کاهش داده‌اند زیرا میزان محبوبیت این دسته از خودروها در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته به شدت کاهش یافته است. برای مثال مرسدس بنز و تصمیمش برای بازنشسته کردن SLC به خاطر کاهش فروش را در نظر بگیرید.

ستاره سه پر دنیای خودرو همچنین تولید AMG GT رودستر را نیز متوقف کرده هرچند برای زنده نگه داشتن فرمول جذاب خود می‌خواهد نسل بعدی SL را خودروی اسپورت تری بکند. این خودرو که توسط مهندسان زبده‌ی آفالترباخ توسعه یافته اواخر سال جاری میلادی پدیدار خواهد شد. امروز اما تکه بزرگی از پازل این خودرو تکمیل شده چراکه مرسدس ساختار سبک‌وزن این رودستر را به نمایش گذاشته است.

مرسدس می‌گوید برای ارائه طراحی ۲+۲ و استفاده از قوای محرکه متنوع چالش‌های زیادی داشته است. نتیجه نهایی اما ترکیبی از آلومینیوم، فولاد، منیزیم و کامپوزیت فیبر بوده تا حداکثر استحکام و وزن مناسب به دست آید. مرسدس قول راحتی استثنایی و ویژگی‌های ایمنی زیاد در نسل جدید مرسدس ای‌ ام‌ جی SL را داده و گفته که از سیستم حفاظت از چپ کردن در پشت صندلی‌ها استفاده خواهد کرد.

در خصوص مرسدس ای‌ ام‌ جی لازم به ذکر است که ساختار این خودرو در مقایسه با نسل پیشین ۱۸ درصد استحکام پیچشی بیشتری دارد. استحکام عرضی خودرو نیز در مقایسه با AMG GT رودستر ۵۰ درصد بیشتر شده و استحکام طولی نیز هم‌اکنون ۴۰ درصد بیشتر است. این بهبودها روی هندلینگ نیز تأثیر مثبت خواهند داشت. شایان ذکر است ساختار سبک‌وزن این خودرو جدای از درب‌ها، کاپوت، درب صندوق و قطعات مونتاژی فقط ۲۷۰ کیلوگرم وزن دارد.

مرسدس ای‌ ام‌ جی می‌گوید یکی از بالاترین اولویت‌ها در زمان توسعه این خودرو ایجاد مرکز ثقل پایین در حد امکان بوده است. SL جدید همچنین باید با استانداردهای تصادف سخت‌گیرانه خود مرسدس هماهنگ باشد و ژرمن‌ها نیز گفته‌اند که این خودرو در برخی بخش‌ها عملکردی بهتر از استانداردها داشته است.

در خصوص مرسدس ای‌ ام‌ جی به نظر می‌رسد تلاش‌های زیادی برای توسعه SL جدید انجام شده هرچند فاز پیش از توسعه این خودرو فقط سه ماه طول کشیده و تیم مهندسی کمتر از سه سال زمان را برای تبدیل کردن پروژه به نمونه‌ای تولیدی صرف کرده‌اند. SL جدید در کارخانه برمن آلمان تولید خواهد شد جایی که نسل R231 از SL تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *