چهارشنبه، ۱۵ بهمن ۹۹ - ۱۱:۴۴
افتادن شهاب سنگ

افتادن شهاب سنگ در مدرسه ای در شهر کوئینزلند استرالیا در حالی خبرساز شد که نمایندگان سازمان ناسا به بررسی این موضوع پرداخته…

افتادن شهاب سنگ در مدرسه ای در شهر کوئینزلند استرالیا در حالی خبرساز شد که نمایندگان سازمان ناسا به بررسی این موضوع پرداخته است. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

 انتشار این خبر حقایق باعث شرم‌زدگی متخصصان فضایی شد. مشخص شد این شی تنها یک پروژه‌ی کلاسی بوده است و نه یک شهاب‌ سنگ از خارج از زمین!

مارک آلن(Mark Allen) مدیر مدرسه‌ی دولتی مالاندا(Malanda) می‌گوید: ما انواع مختلفی از تحقیقات در سراسر جهان را انجام می‌دهیم که شامل ناسا نیز می‌شود که از ما خواسته تا گزارشی به مرکز فضایی کندی ارائه دهیم.

دانش‌آموزان وظیفه داشتند گزارش مربوط به افتادن شهاب سنگ را به عنوان بخشی از تکالیف خود انجام دهند و در آن چندین مصاحبه با شاهدین عینی داشته باشند و همچنین خدمات اضطراری هنگام وقوع این اتفاق را بنویسند.

مدرسه دولتی مالاندا خلاصه‌ای از این واقعه تاریخی را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد.

دنیل ماس(Daniel Moss) که در رونمایی از این شهاب‌سنگ حضور داشت می‌گوید: پلیس نیز در این مراسم به یادماندنی شرکت داشت.

پلیس محلی دوست داشت تا این واقعه برای افراد حاضر در مدرسه و دانش‌آموان واقعی‌تر شود. این‌جا شهر کوچکی است و اصلا انتظار نمی‌رفت این موضوع انقدر همه‌گیر شود.

عکسی مشکوک از سنگ سوخته در حیاط مدرسه به سرعت در فضای مجازی پخش شد و نظرات در مورد آن در حال افزایش بود اما هنگامی که مشخص شد این سنگ بخشی از یک پروژه‌ی مدرسه است توجهات به آن سریعا کاهش یافت.

آقای آلن می‌گوید: این برنامه‌ی سرگرم کننده‌ای بود و دیدن این همه هیجان جالب بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *