چهارشنبه، ۲۰ دی ۹۶ - ۰۸:۲۰
اپلیکیشن هاون

اپلیکیشن هاون Haven توسط ادوارد اسنودن ، کارمند سابق سازمان ملی اطلاعات آمریکا با هدف مقابله با جاسوسی به همراه یک تیم طراح و برنامه نویس…

اپلیکیشن هاون Haven توسط ادوارد اسنودن ، کارمند سابق سازمان ملی اطلاعات آمریکا با هدف مقابله با جاسوسی به همراه یک تیم طراح و برنامه نویس نرم افزاری را طراحی کرده که کاربران با استفاده از گوشی موبایل برخی تدابیر امنیتی را می‌توانند اجرا کنند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

اپلیکیشن هاون Haven که اکنون در گوگل پلی قابل دانلود است ، طوری طراحی شده است که با حسگرهای موبایل مانند دوربین ، میکروفون، ژیروسکوپ و شتاب سنج موبایل می‌تواند محیط اطراف را زیر نظر بگیرد تا مهاجمان را در صورت دستبرد متعلقات کاربر شناسایی کند.

اپلیکیشن هاون

اپلیکیشن هاون Haven یک نرم افزار متن باز است و هر کاربری می‌تواند آن را بررسی کند. با این اپلیکیشن کاربر می‌تواند حتی درصورتی که شک کند در زمان غیبتش از اتاق کسی وارد آن شده و وسایلش را بازرسی کرده، اتاق خود را تحت نظر بگیرد. هیون تغییرات محیط پیرامون را بررسی کرده و در صورتی که کسی وارد اتاق شده باشد یا به وسایل کاربر دست زده باشد به کاربر پیام رمزی می‌فرستد .

توضیح بیشتر در مورد اپلیکیشن هاون این که روزنامه بریتانیایی گاردین به همراه بنیاد آزادی مطبوعات ، که اسنودن از اعضای هیئت مدیره آن است ، درست کرده‌اند تا به فعالان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران برای حفاظت از اطلاعاتشان کمک کنند.

اپلیکیشن هاون

اپلیکیشن هاون Haven یک اپ ضد جاسوسی است که به کاربر اجازه می‌دهد تا مثلا در صورتی که شک دارد هنگام غیبتش جاسوسان به اتاقش بروند و وسایلش را بازرسی کنند، اتاق را تحت نظر بگیرد.

هیون تغییرات در محیط اطراف را بررسی می‌کند و در صورتی که کسی وارد اتاق شود یا به وسایل کاربر دست بزند، به او پیغامی رمزگذاری‌شده می‌فرستد و مهمتر از همه با این اپلیکیشن نمی توان اطلاعاتی را به شخص سومی فرستاد.

با توجه به سابقه آقای اسنودن در افشاگری و همچنین سکونت او در روسیه، برخی می‌گویند که نمی‌توانند به اپلیکیشن هیون اعتماد داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *