چهارشنبه، ۱۰ شهریور ۰ - ۰۹:۱۷
فضانوردان ناسا

تصاویر فضانوردان ناسا در هنگام ماموریت کرو-۲ اسپیس ایکس توسط ایستگاه فضایی بین المللی در حساب کاربری شان در اینستاگرام منتشر شد. در…

تصاویر فضانوردان ناسا در هنگام ماموریت کرو-۲ اسپیس ایکس توسط ایستگاه فضایی بین المللی در حساب کاربری شان در اینستاگرام منتشر شد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

در ماموریت کرو-۲ فضانوردان ناسا شین کیمبرو(Shane Kimbrough) و مگان مک‌آرتور(Megan McArthur) به همراه آکی‌هیکو هوشیده(Akihiko Hoshide)، فضانورد آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن(JAXA) و توماس پسکه(Thomas Pesquet) فضانورد آژانس فضایی اروپا(ESA)حضور دارند. این ماموریت در تاریخ ۲۲ آوریل انجام خواهد شد.

در تصویر یک می‌توان تصویر فرمانده شین کیمبرو از ناسا، تصویر دو خلبان مگان مک آرتور از ناسا و در تصویر سه متخصص ماموریت آکی‌هیکو هوشیده فضانورد آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن و در تصویر چهار توماس پسکه فضانورد آژانس فضایی اروپا را مشاهد کرد. در تصویر پنجم نیز می‌توان عکس دسته جمعی این فضانوردان را مشاهده کرد.

این عکس هنگامیکه فضانوردان ناسا در حال آموزش در مقر اسپیس ایکس در هاتورن ، کالیفرنیا بودند، گرفته شده است.

فرمانده شین کمبرو از ناسا

خلبان مگان مک آرتور از ناسا

آکی هیکو هوشیده یکی از فضانوردان ناسا متخصص ماموریت از آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن

توماس پسکه فضانورد آژانس فضایی اروپا

۴ فضانورد ماموریت کرو-۲

ابرشرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی (به انگلیسی: Space Exploration Technologies Corporation) یا اسپیس‌اکس (به انگلیسی: SpaceX)، نام یک ابرشرکت تولیدکنندهٔ محصولات صنایع هوافضایی تجاری در آمریکا است. این ابرشرکت در سال ۲۰۰۲ در کالیفرنیا شکل گرفت و امروز در حال گسترش است.

در ۳۰ مهٔ ۲۰۲۰ فضاپیمای کرو دراگون دمو ۲ به فضا پرتاب شد و برای نخستین بار دو فضانورد سازمان هوافضای آمریکا (ناسا) با یک فضاپیمای خصوصی راهی مدار زمین شدند. این نخستین بار از زمان بازنشستگی ناوگان شاتل ناسا در سال ۲۰۱۱ است که آمریکا توانسته فضانوردان را از خاک خود به فضا اعزام کند و به همین دلیل این پرتاب توجه زیادی به خود جلب کرد. همچنین نخستین بار است که ناسا از یک شرکت خصوصی (اسپیس‌اکس) برای انتقال فضانوردان ناسا به مدار استفاده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *