دوشنبه، ۱۸ اسفند ۹۹ - ۱۱:۲۰
Package

احتمالا دغدغه فعلی شما از خواندن این مطلب، قصد خرید یا تعویض پکیج منزل‌تان است. ممکن است تنوع برندها و مدل‌های مختلف پکیچ،…

احتمالا دغدغه فعلی شما از خواندن این مطلب، قصد خرید یا تعویض پکیج منزل‌تان است. ممکن است تنوع برندها و مدل‌های مختلف پکیچ، شما را در برگزیدن یک دستگاه مناسب گیج کرده باشد. نگرانی شما کاملا بجاست و ما در این مطلب قصد داریم تا برخی از نکاتی را که هنگام خرید به کمک شما می‌آیند را آموزش دهیم تا با راهنمایی درست، شما را از داشتن تجهیزات گرمایشی مساعد راحت کرده باشیم.

در انتخاب یک پکیج مناسب،‌ توجه به یک سری نکات و ویژگی هایی در پکیج الزامی است. نکاتی مانند اینکه ظرفیت پکیج چقدر باشد مناسب است؟ یا پکیج تک مبدل بهتر است یا دومبدل؟ و خصوصیاتی از این قبیل. ممکن است شما تاکنون به این ویژگی ها نه فکر کرده باشید و نه تابحال به گوشتان خورده باشد. بنابراین برای آگاهی بیشتر برخی از مهمترین نکاتی که باید مدنظر داشته باشید را توضیح میدهیم.

ظرفیت پکیج

مهمترین قدم برای انتخاب یک پکیج مناسب، ظرفیت پکیج است. منظور از ظرفیت پکیج‌، میزان گرما و آب تولیدی آن است. هرچه ظرفیت پکیج بیشتر باشد گاز بیشتری استفاده می‌کند. ظرفیت پکیج‌های ایرانی بین ۲۲۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ و ظرفیت پکیج‌های خارجی بین ۲۴۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ است. ظرفیت پکیج‌ها را بر أساس متراژ منزل‌ها تعیین میکنند. طبیعی است متراژ بزرگتر به پکیجی با ظرفیت بالاتری نیازمند است.

نوع پکیج

پکیج‌ها در دو نوع دیواری و زمینی تولید می‌شوند. پکیج‌های زمینی مناسب مسکنی با فضای بیشتر از ۳۰۰ متر است که نیاز به هوا و آب گرم آنها زیاد است. ولی اگر فضای منزل شما کمتر از ۳۰۰ متر است و در حد استاندارد از آب گرم استفاده می‌کنید، پکیج‌ دیواری گزینه مناسب شما خواهد بود.

مبدل حرارتی پکیج

توجه به تعداد مبدل‌ حرارتی از نکات مهم دیگر در انتخاب پکیج مناسب است. معمولا پکیج‌ها در دو نوع تک مبدله و دو مبدله تولید و عرضه می‌شوند. در پکیج‌های تک مبدله، گرم شدن رادیاتور و آب‌ توسط یک مبدل انجام می‌شود. در تابستان به دلیل اینکه پمپ پکیج فعال نیست، کمتر دچار استهلاک می‌گردد و تولید آبگرم در آن سریعتر است. از طرفی پکیج دو مبدل به شکل یکنواخت و ثابتی آب گرم تولید میکند و همچین نشست رسوب در آن کمتر است. این موضوع در رسوب گیری سریع‌تر لوله‌ها موثر است. از لحاظ قیمتی، پکیج‌های تک مبدله ارزان‌تر از دو مبدله هاست و ممکن به دلیل صرفه جویی در هزینه انتخاب شما این نوع باشد.

اندازه پکیج

بدلیل محدودیت فضای داخلی، اندازه پکیج فاکتور مهمی در انتخاب است. یعنی با توجه به اینکه قرار است پکیج در چه محلی نصب شود، باید پکیج مناسب آن فضا را انتخاب کنید. اگر قصد نصب کردن پکیج در انباری یا آشپزخانه را دارید، باید پکیج کوچکتری انتخاب کنید. ولی اگر امکان نصب پکیج در بالکن را دارید، می‌توانید پکیج بزرگ‌تری انتخاب کنید. اگر که منزل شما دو طبقه دوبلکس باشد در این صورت انتخاب پکیج، گزینه مناسبی برای شما نیست و باید از لوازم گرمایشی های دیگری استفاده کنید.

خدمات پس از فروش

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان خرید پکیج باید در نظر داشته باشید، خدمات پس از فروش برند است. در حال حاضر پکیج‌های مختلف با برندهای ایرانی و خارجی در بازار وجود دارد. در شرایط تحریم خرید از شرکت‌های معتبر داخلی مانند ایران رادیاتور، بوتان، لورچ و … که نمایندگی فعال دارند بهترین گزینه است. اگر تمایل به خرید پکیج خارجی دارید بهتر است از برندهای معتبر مثل بوش، آریستون و … استفاده کنید. اهمیت خدمات پس از فروش پکیج در زمان نصب و خراب شدن پکیج پیدا می‌شود. شرکت‌های معتبر در این زمینه پس از تماس مشتری، کارشناسان فنی را به محل اعزام می‌کنند. کارشناسان ضمن نصب و راه‌اندازی، تنظیمات اولیه و دستورالعمل استفاده از پکیج را به مشتری توضیح می‌دهند.

زمانی نیز ممکن است که شما پکیج را به صورت متفرقه خرید کرده باشید و طبیعی است که خدمات پس از فروش چندانی دریافت نمیکنید. ناگفته پیداست که پکیج نیز مانند هر وسیله برقی دیگری به مرور زمان دچار استهلاک و یا خرابی هایی خواهد شد. در این مواقع ما پیشنهاد میکنیم که برای بالابردن زمان استفاده مفید از دستگاه رعایت یک سری اصول و نکات نگهداری از پکیج الزامی است. یکی از مهمترین اقدامات شما سرویس های دوره ای دستگاه است. چه بسا زمان سرویس دوره ای شما با زمان تغییر وضعیت زمستانه به تابستانه یا بعکس همراه باشد. با این اقدام با یک تیر دو نشان را زده اید. سرویس پکیج، اقدامی است که باید توسط یک متخصص فنی انجام شود و معمولا شامل رسوب زدایی،‌ جرمگیری، بررسی فنی برد پکیج، بررسی پمپ آب و … است. اگر در محل شما فردی مسلط به امور تاسیساتی وجود ندارد و برند پکیج شما خدمات پس از فروش نیز ندارد می‌توانید برای عیب یابی پکیج از مراکز تعمیر پکیج های متعددی که در سطح شهر هستند از جمله این سایت استفاده کنید و با خیال آسوده از داشتن پکیج خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *