چهارشنبه، ۲۷ اسفند ۹۹ - ۰۲:۵۶
تصویر علی دایی

تصویر علی دایی در صفحه اینستاگرام مجله ورزشی آلمانی استفاده شده که در آن سوال جالبی را از کاربران درباره سبیل علی دایی…

تصویر علی دایی در صفحه اینستاگرام مجله ورزشی آلمانی استفاده شده که در آن سوال جالبی را از کاربران درباره سبیل علی دایی پرسیده اند. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.صفحه اینستاگرام مجله ورزشی آلمانی ۱۱freunde با استفاده از تصویر علی دایی در دوران حضور در آرمینیا بیلفلد، هرتابرلین و بایرن مونیخ که همراه با سبیل خاصی بوده است، سوالی جالب را از کاربران خود پرسیده است. در این سوال آمده است: «امروز روز جهانی ریاضیات است و ما با توجه به رسالت خود و البته باب شدن دوره های آموزش آنلاین، این سوال را مطرح می کنیم. به این عکس از علی دایی نگاه کنید. ابعاد این تصویر ۵۲ در ۶۸ میلیمتر است و سبیل علی دایی ۱۱ در ۳ میلیمتر تصویر را به خود اختصاص داده است. پس سبیل علی دایی چند درصد از تصویر را گرفته است».

همانطور که می دانیم تصویر علی دایی همیشه در خاطر همه ایرانیان است او در سال ۱۹۹۷ به همراه کریم باقری به تیم آرمینیا بیلفلد آلمان پیوست و با پیراهن شماره ۹ این تیم در ۲۵ مسابقه برای این تیم در فصل ۹۸–۱۹۹۷ موفق شد ۷ گل به ثمر رساند. علی دایی در سال ۱۹۹۸ به باشگاه بایرن مونیخ آلمان پیوست و در مجموع ۶ گل برای بایرن مونیخ به ثمر رساند. او در سال ۱۹۹۹ به تیم هرتابرلین پیوست و پیراهن شماره ۹ این تیم را بر تن کرد. علی دایی در لباس هرتابرلین در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده و موفق به زدن دو گل در برابر چلسی و یک گل در برابر آث میلان نیز شد. علی دایی در سومین فصل حضور در هرتابرلین نتوانست گلی برای این تیم به ثمر برساند و پس از سه سال حضور در هرتابرلین و در کل پنج سال حضور در بوندس لیگا، در سال ۲۰۰۲ آلمان را به مقصد الشباب امارات ترک کرد.

او در حالی که تنها یک سال از قرارداد دو ساله اش با الشباب می گذشت از این تیم کنار گذاشته شده و سپس به پرسپولیس بازگشت. دایی پس از یک سال حضور در این تیم به صبا باتری پیوست و به دوران حضور خود در پرسپولیس پایان داد. وی بعد از جدایی از پرسپولیس، برای تیم های صباباتری و سایپا نیز بازی کرد. علی دایی در آخرین بازی سایپا در مسابقات لیگ برتر برابر مس کرمان به میدان رفت. دایی پس از گلزنی در این مسابقه و کسب عنوان قهرمانی با سایپا، به دوران بازیگری خود پایان داد. او اولین بازیکن در لیگ فوتبال ایران بود که نقش بازیکن-سرمربی را بر عهده داشت و تصویر علی دایی همیشه ماندگار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *