یکشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۰ - ۱۰:۰۸
جلوگیری از خروپف

جلوگیری از خروپف های شبانه برای بسیاری از افراد که خروپف ها برایشان آزاردهنده شده است اهمیت دارد بنابراین چند راهکار معرفی خواهیم…

جلوگیری از خروپف های شبانه برای بسیاری از افراد که خروپف ها برایشان آزاردهنده شده است اهمیت دارد بنابراین چند راهکار معرفی خواهیم کرد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.بر اساس تحقیقات انجام شده، در کشور انگلستان ۲۰ میلیون نفر با مشکل خواب ناشی از خرناس شریک زندگیشان دست و پنجه نرم می‌کنند. راهکارهای ساده‌ای برای کاهش این صدای آزار دهنده وجود دارد که یکی از متخصصین آن‌ها را توضیح داده و در ادامه آن‌ها را بیان خواهیم کرد. جوی ریچارد که نام این متخصص است می‌گوید: «خرناس می‌تواند برای همه پیش بیاید، آن به رژیم غذایی فرد، چگونگی خوابیدن او و مکان خارج شدن خرناس از دهان یا بینی بستگی دارد.»

وی در ادامه ۴ نکته را بیان می‌کند که به سادگی می‌شود از آن‌ها در خانه استفاده کرد. یکی از این راهکارها استفاده از بالش بدن است. او در این باره می‌گوید: «مردم تصور می‌کنند بالش بدن فقط راحت است. اما آن‌ها بسیار بیشتر از آن هستند. مشابه بالش بارداری، این بالش از برگشت فرد به پشت جلوگیری می‌کند.» او ادامه می‌دهد: «بیشتر کسانی که خروپف می‌کنند کسانی هستند که به پشت خود می‌خوابند و این باعث می‌شود تا گلو و بینی آن‌ها در هنگام خواب به لرزه دربیاید.» او در ادامه اذعان کرد: «بالش بدن در شب و هنگامی که فرد به طور ناخودآگاه در خواب غلت می‌زند از این کار جلوگیری کرده و باعث می‌شود فرد به پهلو بخوابد و این باعث می‌شود که فرد صدای بسیار کمتری از خود تولید کند.»

راهکار بعدی برای جلوگیری از خروپف ، توپ تنیس نام دارد. او از بیماران خود می‌خواهد که در پشت خود توپ‌های تنیس یا جسم سختی را قرار دهند تا هنگام خواب وقتی می‌خواهند به پشت بخوابند، آن جسم مانع از این کار شود. همانطور که پیش‌تر هم گفته بودیم، خوابیدن به پشت یکی از دلایل اصلی خرناس‌های شبانه است. جوی می‌گوید که بسیاری از بیماران خود از کم شدن خروپف‌هایشان در شب با این راهکار خبر داده‌اند.

راهکار سوم نیز جلوگیری از خوردن خوراکی‌های خاص قبل از خواب است. خوراکی‌هایی مثل شکر، کافئین و پنیر. او در این خصوص می‌گوید: «تحقیقات نشان داده خوردن زیاد قبل از خواب یا مصرف بسیار زیاد لبنیات می‌تواند باعث تشدید خرناس شبانه شود. نوشیدن چای در شب و قبل از خواب نیز می‌تواند یکی از عوامل موثر در ایجاد خروپف باشد.»

راهکار آخر  برای جلوگیری از خروپف استفاده از گیره‌های بینی یا نازال استریپ است. این گیره‌ها را می‌توان از داروخانه‌ها خریداری کرد. این گیره‌ها روی بینی قرار گرفته و با باز کردن بیشتر سوراخ‌های بینی جریان هوا را در آن افزایش می‌دهد. شاید آن‌ها نتوانند خرناس را کاملا درمان کنند اما باعث می‌شود تا شدت آن‌ها بسیار کمتر شده و فرد خواب راحت‌تری را داشته باشد.

منبع mirror