یکشنبه، ۲۹ فروردین ۰ - ۰۴:۰۱
افت قیمت خودروهای کارکرده

قیمت خودروهای کارکرده در برخی از خودروها بیشترین و در برخی دیگر کمترین افت قیمت را داشته اند در این مطلب به به…

قیمت خودروهای کارکرده در برخی از خودروها بیشترین و در برخی دیگر کمترین افت قیمت را داشته اند در این مطلب به به معرفی آنها می پردازیم. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

در زمینه افت قیمت خودروهای کارکرده تسلا مدل سه کمترین اُفت قیمت را دارد زیرا یک نمونهٔ یک سال کار کردهٔ آن تنها ۹۲۳ دلار ارزان‌تر از نمونهٔ نو است که کاهشی ۲.۱ درصدی محسوب می‌شود. پس از این خودروی الکتریکی آمریکایی، تویوتا تاکوما قرار دارد که کاهش قیمت آن پس یک سال استفاده ۴.۲ درصد یا ۱,۵۵۷ دلار خواهد بود. کیا تلوراید با ۲,۴۵۶ دلار کاهش، فورد رنجر با ۲,۴۱۶ دلار و جیپ گلادیاتور با ۳,۳۷۳ دلار هم جمع پنج خودروی برتر با کمترین اُفت قیمت را تکمیل می‌کنند. این یعنی خریداران بهتر است بجای نمونه‌های دست‌دوم یک سال کار کردهٔ این خودروها سراغ نمونه‌های صفرکیلومتر بروند.

از سوی دیگر اما خودروهایی هم وجود دارند که استهلاک بالایی داشته و خرید نمونهٔ کارکردهٔ آن‌ها بجای صفرکیلومتر می‌تواند بیش از ۲۰ هزار دلار به نفع خریدار باشد. در صدر این لیست ب‌ام‌و سری ۵ قرار دارد که پس از یک سال استفاده، قیمت آن ۳۶.۴ درصد یا ۲۴,۲۰۷ دلار کاهش پیدا می‌کند. هیوندای سوناتا هم می‌تواند گزینهٔ مناسبی برای خرید دست‌دوم باشد زیرا پس از یک سال قیمت آن ۳۶.۱ درصد یا ۹,۸۹۸ دلار اُفت می‌کند. افت قیمت خودروهای کارکرده دیگر  که بیشترین اُفت قیمت را پس از یک سال تجربه می‌کنند هم اینفینیتی Q50 با ۱۶,۳۲۲ دلار کاهش، میتسوبیشی اکلیپس کراس با ۸,۰۴۱ دلار و فورد موستانگ کانورتیبل با ۱۳,۴۲۲ دلار هستند. جای تعجب نیست که تقریباً نصف لیست خودروهای با بیشترین اُفت قیمت را مدل‌های لوکس تشکیل داده‌اند زیرا این خودروها به خاطر هزینه‌های بالا و همچنین تمایل مالکان ثروتمند آنها به جایگزینی خودروهای جدیدتر معمولاً پس از چند سال استفاده با اُفت قیمت زیادی مواجه می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.