پنجشنبه، ۰۱ مهر ۰ - ۰۵:۰۳
خطوط هوایی کانتاس

خطوط هوایی کانتاس یکی پرواز جدید به نام پرواز به ناکجاآباد را پیشنهاد کرده است که مردم علاقمند به این سفر را به…

خطوط هوایی کانتاس یکی پرواز جدید به نام پرواز به ناکجاآباد را پیشنهاد کرده است که مردم علاقمند به این سفر را به تماشای خسوف کامل می برد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.خطوط هوایی کانتاس (Qantas) یک پرواز جدید از انواع موسوم به «پرواز به ناکجاآباد» را پیشنهاد کرده است که مردم تشنه مسافرت استرالیا را به تماشای یک خسوف کامل در ارتفاع ۴۰,۰۰۰ پایی در آسمان می برد و جالب اینکه تمام بلیت های این سفر در عرض تنها ۲.۵ دقیقه به فروش رسیده اند. پرواز اخیر که پرواز سوپرمون (supermoon) نام دارد تازه ترین مورد از سفرهای برنامه ریزی شده توسط خطوط هوایی کانتاس است که مسافران را به یک سفر پر از خوشگذرانی و لذت می برد و سپس آن ها را به نقطه مبدأ باز می گرداند. قیمت پرواز سوپرمون برای بلیت اکونومی از قیمت ۴۹۹ دلار استرالیا معادل ۳۸۶ دلار آمریکا آغاز شده در حالی که قیمت بلیت های بیزینس کلاس از ۱,,۴۹۹ دلار استرالیا معادل ۱۱۶۰ دلار آمریکا شروع می شد.

بعد از اتمام بلیت ها در عرض چند دقیقه، فهرست انتظاری نیز ایجاد شده اما این فهرست نیز خیلی زود بسته شد. این پرواز نماهایی خیره کننده از ماه را به مسافران خود نوید می دهد. کانتاس در یک نشست خبری نوشته است که در حال همکاری با دکتر ونسا ماس، فضانورد شناخته شده، برای طراح «بهینه ترین مسیر پروازی بر فراز اقیانوس آرام» است. ماس همچنین برای سرگرم کردن مهمانان با واقعیت ها و اطلاعاتی در مورد ماه گرفتگی ۲۶ می که ناسا از آن با عنوان «خسوف پر خون ماه» توصیف کرده، در این پرواز حضور خواهد داشت. ناسا گفت است که واژه «سوپر» از این واقعیت می آید که ماه کامل در نزدیک ترین موقعیت چرخشی خود نسبت به زمین قرار خواهد داشت که باعث می شود در برابر چشم انسان بزرگ تر و روشن تر جلوه کند.

خطوط هوایی کانتاس با ارائه این سفر باعث شد که به خاطر این خسوف کامل، انتظار رود که در بیشتر نقاط جهان شاهد رنگ قرمز ماه باشیم. در شرایطی که ماه از سایه زمین عبور می کند، تیره تر و قرمزتر از حالت معمول به نظر خواهد رسید. در وبسایت ناسا در این باره چنین آمده است: « رنگ قرمز از فیلتر شدن نور خورشید از میان جو زمین رخ می دهد- در این زمان یک حلقه روشن از تمام طلوع ها و غروب هایی که در جزیره ما رخ می دهد خلق می شود». آژانس فضایی ایالات متحده گفته است که میزان قرمز بودن ماه در این شرایط غیرقابل پیش بینی است زیرا این موضوع تحت تاثیر گرد و خاک موجود در جو قرار خواهد گرفت.

این خسوف کامل که تنها خسوف در سال ۲۰۲۱ است از استرالیا، نیوزیلند و برخی مناطق اقیانوس آرام و ساحل غربی ایالات متحده قابل مشاهده خواهد بود. اگر چه نگاه مستقیم و بدون عینک های مخصوص به خورشیدگرفتگی بسیار خطرناک است، نگاه کردن به ماه گرفتگی بدون خطر عنوان می شود.

پرواز به ناکجاآباد طراحی شده توسط کانتاس با هواپیمای Boeing 787 Dreamline صورت خواهد گرفت زیرا پنجره های بزرگی داشته و همین موضوع آن را به هواپیمای مناسبی برای خیره شدن به ماه گرفتگی تبدیل خواهد کرد. پرواز سوپرمون ۳ ساعت طول کشیده و پس از شروع سفر از سیدنی و عبور از روی بندر شهر سیدنی، برای تماشای ماه گرفتگی اوج گرفته و به بالای ابرها خواهد رفت. اکتبر گذشته بود که اولین پرواز به ناکجاآبادِ خطوط هوایی کانتاس بعد از فروش تمامی بلیت ها تنها در عرض ۱۰ دقیقه خبرساز شد.

منبع cnn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *