یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۳

سلامت نیوز: دیناروند گفت: داروی فاکتور 7 کمیاب نشده است این دارو یک فرآورده‌ی تولید داخل است و اگر بیمارستانی آن را نداشته…

سلامت نیوز: دیناروند گفت: داروی فاکتور 7 کمیاب نشده است این دارو یک فرآورده‌ی تولید داخل است و اگر بیمارستانی آن را نداشته باشد با آن برخورد جدی خواهد شد.

دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: داروی فاکتور 7 کمیاب نشده است و در حد شایعه است این دارو یک فرآورده‌ی تولید داخل است و اگر بیمارستانی آن را نداشته باشد با آن برخورد جدی خواهد شد و امروز تخلف بیمارستان امام خمینی به دلیل نداشتن این دارو مورد پیگیری قرار گرفت.

آغاز توزیع رایگان فاکتور 7 در هفته جاری

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت طی امضای تفاهم نامه‌ای با بیمه‌ها موجب اختصاص یارانه به این دارو شد، گفت: از این هفته داروی فاکتور 7 بصورت رایگان در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت.

دکتر دیناروند خاطر نشان کرد: تا قبل از این تفاهم نامه این یارانه به تولید کنندگان و وارد کنندگان این دارو داده می‌شد تا ارزان وارد چرخه‌ی توزیع کنند اما در پی فسادهایی که داشت این یارانه به بیمه‌ها اختصاص یافت تا بیماران هنگام مراجعه مبلغی را پرداخت نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.