چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۹

سلامت نیوز: سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر را در اولویت “طرح تحول بهداشت” خواند. دکتر شهرام…

سلامت نیوز: سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر را در اولویت “طرح تحول بهداشت” خواند.

دکتر شهرام رفیعی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اولویت‌های وزارت بهداشت در طرح تحول بهداشت گفت: در این طرح، پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در اولویت است؛ چرا که جمعیت بزرگی از کشور به بیماری‌های غیرواگیر دچار هستند.

وی افزود: در طرح تحول بهداشت، پوشش جامع و همگانی مردم و در یک کلام پوشش عادلانه خدمات سلامت در اولویت قرار دارد. در این طرح مشارکت مردمی و مشارکت دستگاه‌های بین‌بخشی بسیار پررنگ دیده شده است. همچنین ارایه خدمات جامع به اقشار محروم جامعه، حاشیه شهرها و اقشار کم درآمد در اولویت این طرح است.

رفیعی‌فر به حمایت‌های دولت از بخش سلامت اشاره کرد و ادامه داد: در طرح تحول بهداشت تلاش شده است که پیشگیری در اولویت قرار گیرد و پیشگیری اولیه از بیماری‌های غیرواگیر که بخش زیادی از بیماری‌ها در کشور را تشکیل می‌دهند، صورت گیرد. به این ترتیب نظام مراقبت از بیماری‌های غیرواگیر در کشور جاری و خدمات جامع سلامت در اختیار همه مردم بویژه اقشار محروم و آسیب‌پذیر قرار گیرد.

وی در پایان همچنین گفت: تمام تلاش وزارت بهداشت بر آن است تا آن بخشی از جمعیت که به بیماری دچار می‌شوند از خدمات کیفی و مناسب برخوردار شوند؛ تا بیماران برای دسترسی به خدمات درمانی دچار فقر ناشی از بیماری نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.