جمعه، ۱۴ خرداد ۰ - ۱۱:۲۷
باقیمانده سود سهام عدالت

باقیمانده سود سهام عدالت با توجه به اینکه قرار بود بعد از واریز سود اولیه واریز شود هنوز در خصوص زمان آن گمانه…

باقیمانده سود سهام عدالت با توجه به اینکه قرار بود بعد از واریز سود اولیه واریز شود هنوز در خصوص زمان آن گمانه زنی هایی وجود دارد.در ادامه با میهن پست همراه می شوید.در طول سال های اخیر سود سهام عدالت همواره در روزهای پایانی سال به حساب سهامداران واریز می شده است. در آخرین روزهای سال ۱۳۹۹ نیز سود سهام عدالت واریز شده و سپس اعلام شد که این مبلغ در واقع نیمی از سود سهام عدالت بوده است. بدین ترتیب گمانه زنی های بسیاری در مورد زمان واریز باقیمانده سود سهام صورت گرفت که هر یک تاریخ های دور و نزدیکی را برای این موضوع بیان کرده اند.

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد روز گذشته در مورد علت تاخیر در واریز باقیمانده سود سهام عدالت اعلام کرد: «موضوع این است که نمی‌خواهیم بر شرکت‌های سرمایه‌پذیر فشار وارد آوریم از سوی دیگر به دنبال آن هستیم که سریع‌تر این سود را به دست سهامداران برسانیم بنابراین به دلیل اینکه نمی‌خواهیم فشاری به شرکت ها وارد بیاوریم، تند پیش نمی‌رویم اما تا قبل از عید قربان مرحله دوم سود سهام عدالت پرداخت می شود».

با توجه به اینکه عید قربان با ۳۰ تیرماه مصادف شده این زمان همچنان از تاریخ اعلام شده قبلی دیرتر است. قبل از این اعلام شده بود که باقیمانده این سود تا پایان ماه رمضان واریز می شود و اکنون وزیر اقتصاد می گوید که ۳۰ درصد این سود تا پایان خرداد ماه پرداخت خواهد شد. دژپسند علت تاخیر در پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت را تاخیر شرکت های حاضر در سبد بورسی سهام عدالت در این حوزه دانسته بود. خبرگزاری فارس نیز مدعی شده که در مرحله جدید تنها ۳۰ درصد از سود باقیمانده سهام عدالت واریز خواهد شد که ناشی از عدم وصول سود سهام از جانب شرکت هاست.

اگر چه سازمان بورس تاکنون نام شرکت هایی که سود را پرداخت نکرده اند را اعلام نکرده است زیرا هنوز موعد پایان سال مالی ۹۹ برای برخی از این شرکت ها نرسیده و شرکت ها میتوانند تا یک سال پس از پایان سال مالی خود سود سهام را واریز نمایند. بدین ترتیب انتظار می رود تا پایان خرداد ماه حداکثر ۳۰ درصد از سود باقیمانده سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شده و ۲۰ درصد باقیمانده نیز در ادامه سال واریز گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *