یکشنبه، ۱۹ اردیبهشت ۰ - ۰۳:۲۴
scholarship-to-study-in-italy

یکی از کشورهای اروپایی که امروزه مورد توجه محصلان می باشد ایتالیا است. ایتالیا کشوری است که دانشگاه های معتبر زیادی را در…

یکی از کشورهای اروپایی که امروزه مورد توجه محصلان می باشد ایتالیا است. ایتالیا کشوری است که دانشگاه های معتبر زیادی را در خود جای داده است و بسیاری از محصلان دوست دارند که برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا راجع به بورسیه تحصیل در ایتالیا اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

 بورسیه تحصیل در ایتالیا

  یکی از ویژگی های جذاب کشور ایتالیا ارائه بورسیه تحصیل در ایتالیا است به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل به تحصیل در ایتالیا دارند.شما در هر مقطع تحصیلی که باشید میتوانید خدمات بورسیه را دریافت کنید. بورسیه تحصیل در ایتالیا از تنوع زیادی برخوردار است.

 در زیر مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا بیان شده است.

 • یکی از سخت‌ترین مقاطع تحصیلی که اخذ بورسیه آن بسیار دشوار می باشد و معمولاً دانشجویان ایرانی در این مقطع شرایط اخذ بورسیه تحصیلی را ندارند، مقطع کارشناسی می باشد. برای دریافت بورسیه در این مقطع باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله را در کنار دیگر مدارک داشته باشید.
 • برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک لیسانس معتبر با ریز نمرات عالی ترجمه شده، انگیزه نامه، پاسپورت، رزومه تحصیلی، حداقل دو توصیه نامه از اساتید برتر دانشگاه، داشتن حداقل نمره ۵.۵ برای دانشگاه غیر پلی تکنیک و حداقل نمره ۶ برای دانشگاه پلی تکنیک را داشته باشید.
 • برای اخذ بورسیه تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری باید پروپوزال به زبان انگلیسی، انگیزه نامه تحصیلی، حداقل دو توصیه نامه از اساتید برتر دانشگاه، پاسپورت معتبر و مدرک لیسانس و فوق لیسانس معتبر با ریز نمرات عالی ترجمه شده را داشته باشید.

بورسیه تحصیل در روسیه

  یکی از مهمترین نکاتی که باید برای دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا دقت کنید این است که به خاطر ناقص بودن مدارک تحصیلی روند دریافت را به تاخیر نیندازید زیرا اقدام سریع معمولاً نتیجه بخش تر است تجربه نشان می‌دهد که دانشجویی با رزومه متوسط وقتی در روزهای ابتدایی برای  اخذ بورسیه اقدام می کند می‌تواند در مقایسه با شخصی که رزومه قوی‌تری دارد ولی دیرتر اقدام می کند، بورسیه را دریافت کند.

 نکاتی درباره تحصیل در ایتالیا

در زیر با توجه به مقطع تحصیلی، نکاتی ارائه میشود.هم چنین میتونید با کلیک بر روی تحصیل در چین شرایط تحصیل در این کشور را نیز مطالعه نمایید.

 • در ایتالیا از سن سه سالگی تا شش سالگی تحصیل اختیاری و از سن شش سالگی تحصیل اجباری آغاز میشود. دانش آموزان از سن ۱۱ تا ۱۴ سالگی در مقطع راهنمایی و از سن ۱۵ تا ۲۰ سالگی در مقطع دبیرستان تحصیل میکنند بعد از آن در آزمون میدهند و در صورت قبولی وارد دانشگاه میشوند.
 • تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی سه تا چهار سال به طول می انجامد. برای قبولی در دانشگاه های ایتالیا ابتدا باید در آزمون ورودی بعضی از دانشگاه ها شرکت کنید. دانشگاههایی هم وجود دارد که بدون آزمون دانشجو می پذیرد. برای گذراندن این مقطع از تحصیل یا باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید یا به زبان ایتالیایی. یکی از نکات جذاب این مقطع از تحصیل در ایتالیا این است که دانشجو می تواند شغل پاره وقت با مدت زمان ۱۰ ساعت در هفته داشته باشد.
 • مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا فقط دو سال به طول می انجامد. دانشجویان می توانند در این مقطع شغل پاره وقت به مدت زمان ۲۰ ساعت در هفته نیز داشته باشند و هزینه های زندگی خود را تامین کنند. معمولا این مقطع بیشترین موفقیت دریافت بورسیه تحصیلی را به همراه دارد.
 • تحصیل در مقطع دکتری ۴ سال به طول می انجامند و طی مدت تحصیل دانشجو میتواند در یک پروژه تحقیقاتی ‏نیز فعالیت کند. برای دریافت مدرک دکتری دانشجو باید پایان‌نامه‌ ای ۱۰۰۰۰۰ کلمه‌ای ارائه دهد و از پایان نامه خود دفاع کند. امکان کار در مقطع دکتری ۳۰ ساعت در هفته می باشد.

  حال میخواهیم مزایای تحصیل در ایتالیا را برای شما بیان کنیم‌.

 • ایتالیا دارای دانشگاه هایی با رنکینگ بالا می باشد.
 • این کشور از نظر تحصیلی مقرون به صرفه بوده و هزینه‌های تحصیل در این کشور بسیار پایین می باشد.
 • بعد از فارغ التحصیلی می توانید اقامتتان را دریافت کنید.
 • به خاطر روابط دوستانه کشور ایتالیا با کشورهای اروپایی، آمریکا و….، شما میتوانید تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر در این کشور ها ادامه دهید و موفقیت های تحصیلی و یا حتی شغلی زیادی کسب کنید.

 بهترین بورسیه های تحصیلی

کشور ایتالیا بورسیه های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهد که در ادامه می خواهیم برخی از بهترین بورسیه های تحصیلی را معرفی کنیم.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا: یکی از بهترین بورسیه تحصیل در ایتالیا، بورسیه دانشگاه بولونیا می باشد. شهر بولونیا که این دانشگاه در درون آن قرار دارد یکی از شهرهای تاریخی، قدیمی و دارای ساختمان های شگفت انگیز می باشد. ارزش بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا مبلغ ۱۱.۰۵۹ یورو برای دانشجویان بین المللی میباشند.
 • بورسیه دولتی تحصیل در ایتالیا: دولت ایتالیا برای دانشجویان ایتالیایی در خارج از کشور و یا دانشجویان خارجی داخل کشور این بورسیه را در نظر گرفته است که این بورسیه به برخی از دوره های کارشناسی ارشد، دوره های آموزش عالی در رشته‌های هنر، موسیقی، رقص، دوره های دکتری تحقیق و دوره های زبان و فرهنگ ایتالیایی تعلق می گیرد.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بوکونی: این بورسیه تحصیلی به دانشجویانی که می خواهند در برنامه علوم دانشگاه بوکونی تحصیل کنند، تعلق می گیرد. این دانشگاه برای سال اول دوره کارشناسی ارشد متقاضیان برنامه علمی، تمام شهریه یک سال را نادیده می گیرد و اگر دانشجو، حداقل پیشرفت را در این ترم داشته باشد بورسیه های ترم بعدی نیز به او تعلق میگیرد.
 • بورسیه جهان سوم ایتالیا: این بورسیه به دانشجویانی که در کشورهای آذربایجان، کلمبیا مصر، اتوپیا، غنا، هند، اندونزی، ایران، قزاقستان، مکزیک، ترکیه، تونس و ویتنام هستند، تعلق میگیرد و شرط آن بهترین بودن در تکمیل مهارت و تخصص خود از طریق دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور ایتالیا به زبان انگلیسی و همچنین در رشته‌هایی مانند: تکنولوژی پیشرفته، معماری، طراحی، اقتصاد و مدیریت می باشد.

 خلاصه نکات مقاله

 همانطور که در این مطلب بیان کردیم ایتالیا کشوری است که دارای دانشگاه‌های معتبر زیادی می باشد و برای جذب دانشجویان، بورسیه تحصیلی را در تمام مقاطع تحصیلی ارائه می دهد. یکی از مقاطعی که دریافت بورسیه تحصیل در ایتالیا در آن، برای ایرانیان دشوار می باشد مقطع کارشناسی است،زیرا به مدرک ۱۲ ساله دیپلم احتیاج دارد. یکی از نکات مهم در دریافت بورسیه تحصیلی سرعت در انجام روند اخذ بورسیه می باشد بنابراین اگر هرچه به ابتدای زمان تعیین شده توسط دانشگاه برای اخذ بورسیه نزدیک باشید، امکان دریافت بورسیه بیشتر می شوند. دانشجو در کشور ایتالیا با توجه به مقطع تحصیلی خود در هفته می تواند مدت زمانی را برای تامین هزینه زندگی شغل پاره وقت داشته باشد. در آخر هم باید بگوییم که چند نمونه از بهترین بورسیه های تحصیلی در ایتالیا بورسیه دانشگاه بولونیا، بورسیه دولتی، بورسیه دانشگاه بوکونی و بورسیه جهان سوم ایتالیا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *