دوشنبه، ۱۶ فروردین ۰ - ۰۹:۵۹
فروش جنسیس GV80

فروش جنسیس GV80 طبق گزارش هایی که از آمار فروش خودروسازان در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است نسبت به سایر سدان های این…

فروش جنسیس GV80 طبق گزارش هایی که از آمار فروش خودروسازان در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است نسبت به سایر سدان های این برند برتری داشته است. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده از آمار فروش خودروسازان در سه ماهه نخست ۲۰۲۱، مشخص شده که جنسیس GV80 با وجود تازه وارد بودن، توانسته از تمام سدان‌های این برند، بیشتر بفروشد. طبق آمار رسمی، فروش جنسیس در سه ماهه ابتدایی ۲۰۲۱، با ۱۰۸ درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰، همراه بوده است. جالب اینجاست که به گزارش وب سایت Automotive News، این کمپانی فقط در ماه مارس، سه برابر بیشتر از مارس ۲۰۲۰ فروخته است.

دلیل این موضوع هم کاملا مشخص است. مارس ۲۰۲۰، زمانی بود که پندمی ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا، گسترش یافت. اما به هر جهت، از کنار فروش ۸,۲۰۰ دستگاهی جنسیس در سه ماهه اول ۲۰۲۱ را باید به فال نیک گرفت.
جنسیس هنوز برای رسیدن به آن جایگاه تعریف شده در مقابل رقبا، راه زیادی در پیش دارد. اگرچه رقبای آلمانی این برند، هنوز آمار فروششان را اعلام نکرده اند، اما بعید به نظر می‌رسد که کره‌ای‌ها فعلا یارای رقابت با آنها را پیدا کرده باشند.

چرا که فروش جنسیس در این مدت، هنوز ۵ رقمی نشده است. حال آنکه آکورا و کادیلاک، هر دو تا این لحظه، بیش از ۳۷,۰۰۰ دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۱ به فروش رسانده اند. از آن طرف، لکسوس توانسته در همین زمان کوتاه، ۷۵,۰۰۰ دستگاه بفروشد! حتی اینفینیتی هم با تمام عدم محبوبیتش، ۱۹,۰۰۰ دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان سه ماه اول، تحویل خریداران داده است.

با تمام این صحبت‌ها، در خصوص فروش جنسیس GV80 لازم به ذکر است که عملکرد جنسیس را به عنوان برندی نوپا که هنوز تنوع سبد محصولاتش کمتر از رقبا است و قصد ورود به بازاری داغ و شلوغ را کرده است، دلگرم کننده باید دانست. این برند لوکس کره‌ای اعلام کرده که در آینده نزدیک، طیف جدیدی از خودروهای الکتریکی را هم به بازار معرفی می‌کند. با این اوصاف، می‌توان گفت که آینده درخشانی در انتظار جنسیس است.
منبع carscoops

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *