چهارشنبه، ۲۲ بهمن ۹۹ - ۰۱:۲۴
باند هوشمند

باند هوشمند جدید از زخم‌های مزمن پوستی مانند زخم‌های فشاری (زخم بستر) که در صورت عدم درمان بسیار خطرناک می‌شوند جلوگیری می کند….

باند هوشمند جدید از زخم‌های مزمن پوستی مانند زخم‌های فشاری (زخم بستر) که در صورت عدم درمان بسیار خطرناک می‌شوند جلوگیری می کند. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

این باند هوشمند در دانشگاه علم و صنعت میسوری ایالات‌متحده، توسط گروهی به سرپرستی دکتر چانگ سو کیم، از یک ماده قابل‌انعطاف و یک‌بار مصرف تشکیل‌شده که روی آن پچی از جوهر حساس به اکسیژن چاپ‌شده است.

این باند در نواحی از بدن که تحت‌فشار بیش‌ازحد هستند مانند مچ پا یا مفصل ران بیمارانی که مدت طولانی در تخت قرار دارند، استفاده می‌شود. اگر گردش خون در پوست ناحیه زیرین (علت زخم‌های فشاری) محدود شود، جوهر در پاسخ به کاهش سطح اکسیژن پوست، تغییر رنگ نشان می‌دهد.

همچنین می‌توان این ارزیابی بصری را با استفاده از یک برنامه تجزیه‌ و تحلیل عینی «شدت تابناکی باند» در تصاویر گوشی‌های هوشمند انجام داد. اگر این برنامه مشخص کند که گردش خون به‌طور خطرناکی کاهش‌یافته است، هشداردهنده مبنی بر نیاز به اقدامات پیشگیرانه فعال می‌شود.

این برنامه اطلاعات را به پزشکانی که از راه دور از طریق اینترنت بیماران را تحت نظر دارند نیز ارسال می‌شود.

امید است هنگامی‌که این فناوری (باند هوشمند) درنهایت تجاری شد، هر باند را  کمتر از یک دلار آمریکا تهیه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *