پنجشنبه، ۱۶ بهمن ۹۹ - ۰۸:۳۹
سفر به فضا

یک میلیاردر آمریکایی با خرید تمام پرواز SpaceX قصد دارد برای جمع آوری کمک به یک بیمارستان تحقیقاتی در سنت جود در تنسی…

یک میلیاردر آمریکایی با خرید تمام پرواز SpaceX قصد دارد برای جمع آوری کمک به یک بیمارستان تحقیقاتی در سنت جود در تنسی به فضا سفر کند. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

این شخص که با فعالیت در عرصه تکنولوژی و هواپیما توانسته ثروت قابل توجهی بدست آورد، تمام پرواز SpaceX را خریداری کرده و قصد دارد سه نفر را نیز همراه خود در سال جاری به این سفر دور دنیا ببرد. جارد ایزاکمن بنیانگذار کمپانی Shift4 Payments فعال در عرصه پردازش اعتباری است که عملیات Inspiration4 را با هدف جمع آوری ۲۰۰ میلیون دلار برای بیمارستان تحقیقاتی سنت جود در تنسی راه اندازی کرده و اعلام کرده که خود نیمی از این بودجه را فراهم خواهد کرد.

سفر به فضای ایزاکمن و ۳ نفر همراهش با استفاده از کپسول Dragon ساخت شرکت SpaceX در اواخر سال جاری انجام شده که از پایگاه ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرتاب شده و دور زمین را خواهد چرخید، هر چند هنوز مدت زمان این سفر فضایی فاش نشده است. یکی از کارکنان بیمارستان سنت جود برای این ماموریت انتخاب شده و هر کسی که در ماه فوریه در جمع آوری اعانه برای توسعه این بیمارستان نقش داشته باشد شانس انتخاب شدن برای صندلی شماره سه این مسافرت فضایی را خواهد داشت. نفر چهارم نیز برای یکی از دارندگان کسب و کاری که از سیستم پرداخت Shift4 Payments استفاده کند در نظر گرفته شده است.

ایزاکمن در مورد پروژه فضانوردی خود گفته است: «جداً دوست دارم ۵۰ تا ۱۰۰ سال جلوتر در دنیایی زندگی کنیم که مردم در راکت هایشان مانند کارتون جتسون ها به فضا می روند و خانواده هایی هستند که با کودکانشان در لباس های فضانوردی در حال رفت و آمد در کره ماه هستند. همچنین فکر می کنم اگر قرار است در آن دنیا زندگی کنیم، بهتر است در این مسیر بر سرطان کودکان نیز پیروز شویم».

جزییات این سفر به فضا با کپسول Dragon کمپانی SpaceX، از جمله تعداد روزهایی که این چهار نفر پس از پرتاب از پایگاه فضایی ناسا در فلوریدا در مدار زمین قرار خواهند داشت مشخص نشده است. این ۴ نفر البته بدون آمادگی و برنامه ریزی به فضا نخواهند رفت و آموزش های تجاری فضانوردی را توسط کمپانی SpaceX و روی لانچر Falcon 9 و فضاپیمای Dragon دریافت خواهند کرد.

این آموزش ها شامل مکانیک فضا، نحوه فعالیت در جاذبه محدود، جاذبه صفر و دیگر اشکال تست استرس خواهد بود. بدنبال اعلام خبر این گروه چهار نفره به فضا، ایلان ماسک بنیانگذار و مدیرعامل SpaceX در مصاحبه ای چنین گفت: «هر ماموریتی که در آن خدمه انسانی وجود داشته باشد مرا نگران می سازد. ریسک صفر نیست. وقتی یک نوع جدید از سیستم حمل و نقل دارید، باید یک سری افراد پیشگام شوند. همه چیز در ابتدا گرانقیمت است، و وقتی توانستید نرخ پرتاب را افزایش دهید، نرخ تولید را افزایش دهید، تکنولوژی را تصحیح کنید، از هزینه های آن کاسته شده و برای افراد بیشتری در دسترس قرار خواهد داشت».

منبع dailymail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *