پنجشنبه، ۲۷ خرداد ۹۵ - ۱۰:۳۱
خودروی StreetScooter ساخته شده با پرینتر سه بعدی

نگاهی به StreetScooter C16 خودروی ساخته شده با پرینتر سه بعدی در حالی نشان از گسترش فناوری ۳D در عرصه صنعت خودرو است…

نگاهی به StreetScooter C16 خودروی ساخته شده با پرینتر سه بعدی در حالی نشان از گسترش فناوری ۳D در عرصه صنعت خودرو است بلکه با این اوصاف به زودی نیز شاهد حضور مداوم و موثر این فناوری در بیشتر نقاط جهان برای ساخت خودرو هایی خاص خواهیم بود. که در این میان ظاهرا برای شرکت Local Motors درعرصه ماشین های چاپی سه بعدی همراهی پیدا شده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

کمپانی StreetScooter که یک تولیدکننده آلمانی ماشین های برقی است، به تازگی نمونه اولیه StreetScooter C16 خود را تکمیل کرده، خودرویی که بیشتر بخشهای بیرونی آن با استفاده از سیستم تولیدی سه بعدی Stratasys Object 1000 خلق شده است.

بخش های مختلف این خودرو که به صورت سه بعدی چاپ شده اند شامل پنل های جلویی و عقبی، پنل های درب، سیستم های  ضربه گیر، قطعات ِ لبه بدنه، قوس بدنه در قسمت چرخ، پوشش روی چراغ های ماشین و نیز برخی از آیتم های داخلی کوچکتر. هرچند که بیشتر بخش های نسخه تولیدی C16 با استفاده از روش های مرسوم تر ساخته می شود، اما با استفاده از چاپ ۳ بعدی  امکان تولید نمونه اولیه با قیمت کمتر آنهم صرفا درعرض ۱۲ ماه فراهم شد. به این ترتیب، آنگونه که گفته می شود مدل یادشده قادر است تا “درمحیط های آزمایشی صعب، عملکرد خود را نشان دهد و هم پای خودروهای ساخته شده با روش های مرسوم عمل کند”.

بد نیست بدانید که پرینتری که قطعات این خودرو را پرینت کرده است Objet 1000 نام دارد و بزرگترین پرینتر ۳ بعدی چند ماده ای است، که به StreetScooter امکان تولید بخش های ABS را با درازای حداکثر یک متر(۳٫۳ فوت) می دهد.

به عبارتی دیگر این همان پرینتری است که KOR EcoLogic از آن برای تولید Urbee خود استفاده کرده است و شرکت تابع دانشگاه آخن یعنی StreetScooter نیز کامیونت حمل اشیای کوچکی را با بهره گیری از همین چاپگر برای دویچه پست می سازد .

اگر چه در خصوص خودرو C16 جزئیات فنی زیادی به بیرون درز نکرده است اما حداقل فاصله ای که خودرو StreetScooter C16 می تواند طی کند ۱۰۰کیلومتر بر ساعت بوده و C16 با قیمتی زیر ۱۰هزار یوروست  معادل۱۲۵۵۰ دلار عرصه خواهد شد.

با هم در میهن پست تصاویری از StreetScooter C16 خودروی ساخته شده با پرینتر سه بعدی را تماشا خواهیم کرد.

منبع: ۳dprintingindustry

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *