دوشنبه، ۱۲ مهر ۰ - ۱۱:۰۴
سوزوکی جیمنی چهاردر

سوزوکی جیمنی چهاردر به عنوان نسخه جدید سوزوکی به زودی به بازار خواهد آمد و حدود ۳۰۰ میلی‌متر به فاصلهٔ محوری آن اضافه…

سوزوکی جیمنی چهاردر به عنوان نسخه جدید سوزوکی به زودی به بازار خواهد آمد و حدود ۳۰۰ میلی‌متر به فاصلهٔ محوری آن اضافه می‌شود. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.خانوادهٔ آفرودر کوچک و محبوب سوزوکی جیمنی به‌زودی بزرگ‌تر خواهد شد زیرا قرار است نسخهٔ جدیدی از آن با فاصلهٔ محوری بیشتر و دو در اضافی تولید شود. جیمنی با ۳,۶۴۵ میلی‌متر طول در نسخهٔ جهانی (نسخهٔ ژاپنی این خودرو ۳,۳۹۵ میلی‌متر طول دارد و در کلاس کی کار قرار می‌گیرد)، هرچند بسیار جمع‌وجور و چابک است اما از فضای کم عقب رنج می‌برد ولی خوشبختانه به‌زودی این مشکل با عرضهٔ نسخهٔ چهاردر حل خواهد شد. به گفتهٔ وب‌سایت ژاپنی Autoc-One، جیمنی چهاردر سال ۲۰۲۲ به بازار خواهد آمد.

در ابتدا قرار بود این خودرو اکتبر امسال در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی شود اما به دلیل بیماری کرونا، این رویداد مثل بسیاری از دیگر نمایشگاه‌های خودرو لغو شد و به همین دلیل معرفی جیمنی چهاردر هم به تعویق افتاده است. گفته می‌شود این نسخه با نام جیمنی لانگ تولید خواهد شد و حدود ۳۰۰ میلی‌متر به فاصلهٔ محوری آن اضافه می‌شود تا با این پسوند جدید مطابقت داشته باشد؛ اما با این افزایش ابعاد، مطمئناً جیمنی سنگین‌تر خواهد شد و به همین دلیل، سوزوکی با تجهیز آن به یک پیشرانهٔ قوی‌تر، این اضافه‌وزن را جبران خواهد کرد. طبق گزارش‌ها، سوزوکی به پیشرانهٔ جیمنی یک توربوشارژر و سیستم هیبریدی خفیف اضافه خواهد کرد. البته این تغییرات هزینه دارند و گفته شده جیمنی لانگ حدود ۳ هزار دلار گران‌تر از نسخهٔ معمولی خواهد بود.

در خصوص سوزوکی جیمنی چهاردر اضافه شدن درهای عقب تنها تغییر ظاهر جیمنی لانگ نخواهد بود زیرا گفته می‌شود برای این نسخه یک جلوپنجرهٔ جدید در نظر گرفته شده که در آن خطوط افقی جایگزین طرح پنج‌قسمتی عمودی کنونی می‌شود. جالب اینکه گفته شده سوزوکی روی نسخهٔ گران‌تری از جیمنی لانگ هم کار می‌کند تا این خودرو را مثل یک بچه G کلاس نشان دهد اما به این بخش از گزارش باید با دیدهٔ تردید نگریست. انتظار می‌رود جیمنی لانگ سال آینده هم‌زمان با فیس‌لیفت میان‌دوره‌ای نسخهٔ دودر کنونی معرفی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *