پنجشنبه، ۲۱ اسفند ۹۹ - ۱۱:۵۵
بهترین خودروی سال اروپا

تویوتا یاریس با شکست فیات ۵۰۰ و فولکس واگن ID.3 و همچنین ماشین شاسی بلند Defender از برند لندروور عنوان بهترین خودرو سال…

تویوتا یاریس با شکست فیات ۵۰۰ و فولکس واگن ID.3 و همچنین ماشین شاسی بلند Defender از برند لندروور عنوان بهترین خودرو سال اروپا را کسب کرد. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.

هیئت ۵۹ نفره داوران که از روزنامه نگاران حوزه خودرو از ۲۲ کشور جهان تشکیل شده بودند، از میان ۷ مدل خودرو برتر که به جمع فینالیست های بهترین خودرو سال اروپا راه یافته بودند، خودرو تویوتا یاریس را به عنوان برنده انتخاب کردند. این دومین باری است که خودرو یاریس عنوان بهترین خودرو سال اروپا را بدست می آورد، پس از آنکه اولین بار در سال ۲۰۰۰ در اولین نسل خود عنوان مذکور را کسب کرد. این تنها سومین باری است که خودروهای تویوتا از زمان تاسیس این کمپانی در سال ۱۹۶۴ میلادی، موفق به کسب جایزه بهترین خودرو اروپا می شوند. بار دوم خودرو Prius در سال ۲۰۰۵ بود که این عنوان را کسب می کرد.

امسال هیئت داوران، خودرو یاریس را به خاطر تکنولوژی برقی هیبریدی، رانندگی نرم، میزان آلایندگی بسیار پایین و قیمت مقرون به صرفه به عنوان خودرو برتر سال انتخاب کردند. محبوبیت این خودرو به حدی است که بیش از ۸۰ درصد از مشتریان این خودرو در اروپا، نمونه برقی هیبریدی یاریس را خریداری کرده اند. همچنین این خودرو به خاطر طراحی زیبا، عملکرد دینامیک و امنیت بسیار بالایش مورد تحسین قرار گرفته است. همچنین هیئت داوران، کمپانی تویوتا را به خاطر موفقیت در تحریک دوباره شور و اشتیاق نسبت به خودروهای هاچ بک در اروپا ستوده اند. اعطای جایزه بهترین خودرو سال اروپا به این خودرو تنها چند روز پس از آن اتفاق می افتد که یاریس برای اولین بار به پرفروش ترین خودرو در اروپا تبدیل شد، اتفاقی که نشان از توافق مشتریان اروپایی با تصمیم هیئت داوران دارد.

دومین انتخاب هیئت داوران نیز خودرو فیات ۵۰۰ بود که با ۲۴۰ امتیاز و با فاصله ای یک امتیازی نسبت به خودرو شاسی بلند Cupra Formentor در رتبه دوم قرار گرفت. در رتبه چهارم نیز خودرو هاچ بک ID.3 از فولکس واگن قرار دارد که ۲۲۴ امتیاز بدست آورد. در رتبه پنجم و ششم نیز به ترتیب خودروهای Skoda Octavia و Land Rover Defender با امتیازهای ۱۹۹ و ۱۶۴ قرار دارند. یاریس دارای یک موتور برقی- بنزینی هیبریدی سه سیلندر ۱.۵ لیتری است که در ۹.۷ ثانیه سرعت آن به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. در کل ۵ نسخه از این خودرو تولید شده که قیمت آن ها بین۱۹,۹۱۰ تا ۲۴,۰۰۵ پوند است. خرید این خودرو در خرده فروشی ها با بیعانه ۴,۳۱۱ پوندی و ۴۲ قسط ماهیانه به مبلغ ۱۸۹ پوند نیز امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.